Přihlášení
Zapomenuté heslo?
English

Novinky z průmyslu

ŠKODA VAGONKA REGIOPANTER SE PŘEDSTAVÍ V LISTOPADU

Nová jednopodlažní elektická jednotka ze Škoda Vagonka se poprvé představí v listopadu letošního roku. Její premiéra bude spojena se křtem – jednotky ponesou jméno RegioPanter. Název zvítězil mezi víc než 10.500 návrhy soutěže Pojmenujte nový vlak, kterou vyhlásil výrobce spolu s Českými drahami. Vlakové soupravy postupně začnou jezdit na regionálních tratích v Jihočeském, Královehradeckém, Olomouckém, Pardubickém a Ústeckém kraji.

Nová elektrická jednopodlažní jednotka představuje zcela novou generaci moderních nízkopodlažních vozidel. Moderní soupravy budou řešené jako bezbariérové. Snadný nástup všem cestujícím umožní jednak snížený nástupní prostor (ve výši moderních nástupišť) a dveře ovládané tlačítky, které budou za jízdy bezpečnostně blokované. Výhodou nízkopodlažního řešení a širokých dveří je také zkrácení doby nástupu a výstupu cestujících. V bezbariérovém řešení bude také WC s uzavřeným systémem. Moderní interiér prosvětlený velkými okny bude klimatizovaný. Cestující budou mít k dispozici sedačky potažené textilním potahem. O průběhu cesty dostanou cestující informace prostřednictvím audiovizuálního informačního systému. Soupravy budou vybaveny také univerzálním prostorem pro umístění kočárků, jízdních kol a objemných zavazadel. Pořízení vozidel bude spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Regionálních operačních programů.

V Ústeckém kraji bude jezdit sedm třívozových jednotek, napájení 3 kV ss, na tratích Litvínov – Ústí nad Labem a Kadaň – Most – Ústí nad Labem – Děčín. Pro Pardubický a Královéhradecký kraj je určeno pět třívozových jednotek, rovněž s napájením 3 kV ss na trať Pardubice – Hradec králové – Jaroměř. V Olomouckém kraji budou k dispozici tři třívozové jednotky s napájením 3 kV ss a 25 kV 50 Hz pro tratě Šumperk – Zábřeh na Moravě a Olomouc – Prostějov – Nezamyslice. V Jihočeském kraji budou jezdit čtyři dvouvozové jednotky s napájením 3 kV ss a 25 kV 50 Hz na trati Strakonice – České Budějovice – České Velenice.

Nahoru