English

Novinky z průmyslu

Kabely od společnosti LAPP propojují vlakový zabezpečovač MIREL VZ1

Modulární systém MIREL, který vyvinula slovenská společnost HMH, s.r.o. se sídlem v Bratislavě, se stal základem většiny aplikací v kolejové dopravě. Hlavním produktem společnosti v oblasti zabezpečovacích systémů je vlakový zabezpečovač MIREL VZ1, který je v současné době v provozu na tratích Slovenska, Česka, Maďarska a Polska. Rozšiřujícím modulem vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 je funkční brána MIREL STB, jejíž součástí je kabelová konfekce ÖLFLEX® CONNECT od společnosti LAPP.

Vlakový zabezpečovač MIREL je určený ke sledování bdělosti strojvedoucího, přenosu informací z traťové části na návěstní opakovač, sledování maximální rychlosti s ohledem na maximální konstrukční rychlost hnacího kolejového vozidla, stanovení rychlosti vlakové soupravy a přijímání informací z traťové infrastruktury.  Základní funkcí brány MIREL STB je zabezpečovat rozhraní mezi základní jednotkou vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 a palubním zařízením ETCS, což je evropský vlakový zabezpečovací systém.

Společnost LAPP zajišťuje dodávku kabelové konfekce, která slouží k propojení vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 a dalších zařízení na nejbližší svorkovnici, vnitřního kabelového propojení samotné lokomotivy. Výroba na zakázku probíhá v závodě LAPP v Otrokovicích. Jedná se o výrobu hotového kabelového svazku CABLE IRCK dle specifikace zákazníka. Tento svazek obsahuje vícežilové stíněné kabely s odpovídající protipožární odolností dle EN 45545, určených pro přenos signálů. Kabely jsou na koncích osazeny kabelovými oky a dutinkami. Součástí výrobku jsou také kabelové vývodky a D-SUB konektory. Hotový výrobek je kompletně připraven pro montáž na zařízení MIREL bez nutnosti dalších úprav. Pro vnitřní zapojení jsou použity jednožilové vodiče s redukovanou izolací ÖLFLEX® TRAIN 301 TW 300V 1X0,5.

Nahoru