English

Novinky z průmyslu

DAKO-CZ dodá brzdové systémy pro osobní vozy v Egyptě

Brzdové systémy na 90 osobních vozů do Egypta začne dodávat třemošnická společnost DAKO-CZ v roce 2021. Aktuální zakázka je historicky první pro nového zákazníka, kterým je španělská společnost TALGO. K první přejímce dojde v prosinci roku 2020 a následně pak bude zahájena sériová výroba. Celková hodnota zakázky se bude pohybovat okolo 35 milionů korun.

„Jsem velmi ráda, že rok 2019 nebyl jen o akcích, ale také o nových zákaznících. Na samotném sklonku roku se nám podařilo získat nejen další významný projekt, ale i nového zákazníka – společnost TALGO. TALGO je aktivní ve více než 44 zemích světa a disponuje zastoupením v Severní Americe, Evropě a Asii. Specializuje se na výrobu osobních železničních vozů po celém světě a  je známá pro svůj inovativní přístup,“ uvádí Dagmar Matúšová, generální ředitelka společnosti DAKO-CZ.

Španělská společnost do Egypta dodá šest plně vybavených osobních vlaků, které budou poskytovat služby na hlavní trase v zemi spojující Alexandrii na středomořském pobřeží s egyptskou metropolí Káhira a městem Asuán na jihu Egypta.

Dodávka brzdových systémů od společnosti DAKO-CZ pro španělského zákazníka bude zahrnovat panely brzdových přístrojů, rozváděče, přídavné ventily, odbrzďovače, samočinné odbrzďovače, diagnostické přípojky, vzduchové filtry, redukční ventily a snímače tlaku. Zakázka by měla být kompletně realizována do roku 2022.

Nahoru