English

Kabely od firmy LAPP míří do nových jednotek pro LEO Express

Od podzimu 2019 jsou motorové jednotky LINT řady 27 a 41 společnosti LEO Express nově vybaveny zabezpečovacím zařízením VZ1 MIREL, elektronickým rychloměrem RM2 MIREL a zásuvkami 230 V s USB. Takto upravené motorové jednotky LINT budou obsluhovat krajské závazky v Pardubicích a ve Zlínském kraji. Společnost ČMŽO - elektronika, jeden z předních českých výrobců a integrátorů elektronických zařízení do železničních vozidel, použila vlajkovou loď produktů pro kolejové technologie z portofila LAPP - kabely ÖLFLEX® TRAIN.

Jednožilový vodič ÖLFLEX® TRAIN 331 600V je použit pro získání provozních signálů z jednotky a následnou registraci do elektronického rychloměru RM2, napájení vlakového zabezpečovače VZ1 a RM2 MIREL, napájení, uzemnění a blokování měničů obvodů 230 V. Stíněný kabel ÖLFLEX® TRAIN 345C 600V je použit pro zapojení komponent vlakového zabezpečovače VZ1 MIREL.

Vlakový zabezpečovač je určený ke sledování bdělosti strojvedoucího, přenosu informací z traťové infrastruktury na stanoviště strojvedoucího, kontrolu maximální rychlosti s ohledem na maximální konstrukční rychlost drážního vozidla, stanovenou rychlost a přijaté informace z traťové infrastruktury.

 

Nahoru