English

Novinky z průmyslu

BORCAD dodá sedadla do nových vlaků pro polského zákazníka

Začátkem roku 2019 podepsal BORCAD kontrakt s firmou STADLER POLSKA na dodávku sedadel do 61 pětivozových vlaků STADLER FLIRT pro koncového zákazníka Koleje Mazowieckie. Vlaky budou vozit cestující v dopravně nejvytíženějším polském regionu kolem Varšavy, počet sedacích míst ve vlaku je 271 (261 klasických sedadel + 10 sklopných sedadel). První vlaky by měly vstoupit do provozu v prosinci 2019.

 

Jedná se o jednu z největších zakázek na trhu železničních vozidel pro regionální dopravu v Polsku za poslední roky, dodávky jsou realizovány od července 2019 do února roku 2020 do polského závodu firmy Stadler v Siedlcích.

Vlak měl světovou premiéru na veletrhu TRAKO 2019 v Gdaňsku letos v září, reakce odborné veřejnosti byla pozitivní. BORCAD porazil konkurenci zejména díky užitné hodnotě nabízeného produktu VISIO (nízká váha, dodržení všech technických parametrů, nejkomfortnější sklon opěráku v daném segmentu), a to na velmi uzavřeném polském trhu.  Jedná se o výbornou referenci celé produktové řady, která bude v následujících letech nosným výrobním programem ve firmě. BORCAD v tuto chvíli eviduje zakázky pro sedadlo VISIO do projektů v České republice, v Německu, na Slovensku a v Chorvatsku.

 

Nahoru