English

Novým šéfem Českých drah je Václav Nebeský

Novým předsedou představenstva Českých drah se stal náměstek ministerstva pro místní rozvoj Václav Nebeský. Ten je zároveň i generálním ředitelem největšího českého železničního dopravce. Dalším členem představenstva se stal bývalý šéf Plzeňských městských dopravních podniků Michal Kraus. Z představenstva naopak odstoupil Michal Vereš, nástupce zatím nemá.

Původně se do výběrového řízení na členy představenstva přihlásilo 32 kandidátů. Dozorčí rada vybírala z pěti z nich, které ji doporučila výběrová komise. „Před konečnou volbou jsme s nimi znovu hovořili a myslím si, že jsme vybrali kvalitní manažery s jasnou vizí dalšího rozvoje společnosti. Dozorčí rada ocenila rozsáhlé manažerské zkušenosti obou vítězných kandidátů, znalost drážního prostředí a veřejné dopravy," uvedl šéf Dozorčí rady ČD Pavel Kysilka.

Nebeský v minulosti v Českých drahách už působil, čtyři roky jako výpravčí, poté jako technolog a systémový specialista. Později byl také v dceřiných firmách skupiny ČD-Telematika a ČD Informační systémy. Další nový člen vedení Kraus byl v minulosti v čele Plzeňských městských dopravních podniků a vedl také Sdružení dopravních podniků.

Nahoru