English

Kabely Lapp v novém vlakovém spoji Leo Express

Od podzimu 2019 jsou motorové jednotky LINT řady 27 a 41 společnosti LEO Express nově vybaveny zabezpečovacím zařízením VZ1 MIREL, elektronickým rychloměrem RM2 MIREL a zásuvkami 230 V s USB. Takto upravené motorové jednotky LINT budou obsluhovat krajské závazky v Pardubicích a ve Zlínském kraji. Společnost ČMŽO - elektronika, jeden z předních českých výrobců a integrátorů elektronických zařízení do železničních vozidel, použila vlajkovou loď produktů pro kolejové technologie z portofila LAPP - kabely ÖLFLEX® TRAIN.

Jednožilový vodič ÖLFLEX® TRAIN 331 600V je použit pro získání provozních signálů z jednotky a následnou registraci do elektronického rychloměru RM2, napájení vlakového zabezpečovače VZ1 a RM2 MIREL, napájení, uzemnění a blokování měničů obvodů 230 V. Stíněný kabel ÖLFLEX® TRAIN 345C 600V je použit pro zapojení komponent vlakového zabezpečovače VZ1 MIREL.  "Hledali jsme partnera, který nejenom dodá rychle a spolehlivě vhodné kabely, ale v rámci tohoto i budoucích projektů nám pomůže optimalizovat použitá kabelová řešení. A to včetně kabelového příslušenství jako jsou vývodky, konektory či značení splňující požadované normy,“ dodává ředitel společnosti Richard Olle.

Vlakový zabezpečovač je určený ke sledování bdělosti strojvedoucího, přenosu informací z traťové infrastruktury na stanoviště strojvedoucího, kontrolu maximální rychlosti s ohledem na maximální konstrukční rychlost drážního vozidla, stanovenou rychlost a přijaté informace z traťové infrastruktury.

Společnost LAPP působí na trhu již od roku 1959, kdy zakladatel Oskar Lapp jako první průmyslově vyrobil ovládací kabel ÖLFLEX®. K dnešnímu dni má skupina LAPP po celém světě již přes 4200 zaměstnanců, více než 40 poboček, 18 výrobních závodů a přes 100 obchodních zastoupení. Ve svém produktovém portfoliu má 40 000 položek od průmyslových ovládacích kabelů, přes průmyslové konektory, hadice, vývodky a řetězy až po výrobu kabelové konfekce na míru. Ta probíhá v sídle společnosti LAPP v Otrokovicích.

Od roku 2017 nabízí certifikované produkty pro drážní průmysl, opět v celé šíří od kabelů přes příslušenství až po zpracování kompletního kabelového řešení na míru. Hlavními výhodami je vlastní výroba, minimální objednací množství a skladové zásoby, které umožňují dodání již od 1 týdne, což pomáhá uživatelům snižovat zásoby a současně rychleji reagovat na měnící se požadavky.

Nahoru