English

Náměstek Tlapa jednal o posílení obchodní výměny s Irákem

Náměstek MZV pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce Martin Tlapa přijal k uvítacímu setkání designovanou velvyslankyni Irácké republiky, J. E. paní Sundus Omar Alí al-Bajraqdár. V rámci rozhovoru vyzdvihl výborné kooperativní vztahy mezi našimi zeměmi, které se v posledních letech věnovaly mj. odvrácení hrozby pro Irák ze strany hnutí ISIL (Daeš) a následné stabilizaci a obnově země.

Paní velvyslankyně podporu poskytnutou ČR vysoce ocenila. Oba partneři shodně vyjádřili zájem využít příští roky k širšímu navázání na bohatou tradici obchodní výměny mezi oběma zeměmi. Náměstek Tlapa zdůraznil, že ČR v stabilizační podpoře Iráku nepolevuje, pro tento rok na ni vyčlenila až 100 mil. Kč.

„Máme však zájem, aby významná část této podpory byla využita i k navazování nových a prospěšných obchodních partnerství v konkrétních průmyslových a zemědělských odvětvích. Zastupitelský úřad ČR v Bagdádu, nově posílený o ekonomického diplomata, je připraven se podílet na společném hledání nových podnětů,“ prohlásil.

Nahoru