English

ČR připravuje uzavření strategického partnerství s Indií

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijal velvyslankyni Indie Narinder Chauhan. Mezi projednávanými tématy byly připravované  česko-indické akce a návštěvy, spolupráce obou zemí na multilaterální úrovni a společný zájem na uzavření strategického partnerství.

Velká část diskuse byla věnována připravovaným návštěvám indických představitelů a podnikatelských misí v České republice a společně organizovaným akcím. Náměstek tlumočil pozvání ministra zahraničních věcí České republiky Tomáše Petříčka nově jmenovanému ministrovi zahraničních věcí Indie S. Jaishankarovi, jehož první působení na pozici velvyslance bylo právě v Praze.

Česká republika a Indie díky společně sdíleným hodnotám úspěšně spolupracuje také na multilaterální úrovni. Indie dlouhodobě usiluje o členství ve Skupině jaderných dodavatelů, v čemž jí Česká republika na různých fórech opakovaně projevila svoji podporu. Obě země mají zájem posílit spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti a v oblasti obnovitelné energie.

Nahoru