English

Novinky z průmyslu

OLTIS spustil půjčovnu sledovacích jednotek

Společnost OLTIS Group, která je na našem trhu jedním z předních dodavatelů IT systémů pro dopravu, spedici a logistiku neustále rozšiřuje nejen nabídku svých produktů, ale i služeb, které ve svém portfoliu doposud neměla. Jednou z těchto nových aktivit je provozování půjčovny komunikačních GPS jednotek pro sledování železničních vozů a lokomotiv.

„Řada našich zákazníků nás oslovovala s poptávkou po krátkodobém pronájmu GPS jednotek pro sledování železničních vozů a lokomotiv. Jednalo se většinou o potřebu sledovat jednu konkrétní zakázku po určitou, pevně stanovenou dobu. Nechtěli si zařízení pořizovat, protože si nebyli jisti, zda budou pro něj mít po skončení zakázky využití. Rozhodli jsme se proto zřídit půjčovnu těchto zařízení. Myslíme si, že je to dobrá příležitost, jak rozšířit naše služby a uspokojit potřeby našich zákazníků.“ uvedl Stanislav Kovář, obchodní manažer pro Českou a Slovenskou republiku u společnosti OLTIS Group.

V rámci půjčovny komunikačních GPS jednotek je možné si krátkodobě zapůjčit nový model bateriové GPS jednotky s magnety, díky kterým je instalace jednotky velmi jednoduchá. Kapacita baterie postačuje na minimálně šest měsíců provozu, což je pro zamýšlené krátkodobé zápůjčky dostačující. Vhodným nastavením intervalu pro odesílání zpráv s polohou z GPS jednotky je možné výdrž jednoty prodloužit. Základní nastavení intervalu je 15 minut. Nová jednotka je vybavena snímačem nárazů a je tak schopna odesílat informace o nárazech, které překročí nastavenou hodnotu, zpravidla 3g což odpovídá nárazu do stojící překážky rychlostí 10 km/h. Nabízená jednotka disponuje také certifikátem ATEX třídy EX II 3G Ex ic IIA T4 Gc.

Nahoru