English

Novinky z průmyslu

BORCAD dodal sedadla do nejpomalejšího rychlíku světa

O víkendu 2. března 2019 nasadila společnost Glacier Express do ostrého provozu nové vozy na spoje mezi Zermattem a Svatým Mořicem. Cestující se tak poprvé svezli na luxusních sedadlech COMFORT, která BORCAD dodal do nejvyšší třídy Excellence.

První jednání o projektu se zákazníkem, kterým byly Rhätishe Bahn a Matterhorn Gotthard Bahn, proběhlo ve Švýcarsku už na podzim roku 2016, kde byl schválen prvotní koncept sedadel. Poté následovala detailní příprava na úrovni celkové koncepce vozu společně s designérským studiem v Curychu a na scénu přišel BORCAD opět až o rok později, na podzim 2017, kdy projekt ve firmě naplno odstartoval a nabral na otáčkách. Už v květnu 2018 se uskutečnila prezentace produktu zákazníkovi a ihned po ní začaly sériové dodávky. Symbolickým zakončením tohoto projektu byl vystavený mock-up interiéru vozu na veletrhu InnoTrans v září loňského roku.

Projekt byl sice co do počtu malý (jednalo se „pouze“ o dva vozy, celkem 44 sedadel), vzhledem k prestiži zakázky se však po projektu pro Rocky Mountaineer jedná o další významnou referenci ze světa „turistické“ železnice. BORCAD si tak na své konto připisuje úspěšné dobytí nejatraktivnějšího turistického vlaku, který po Evropě vyjma Orient Expressu jezdí.

Nahoru