English

Novinky z průmyslu

Náměstek Tlapa jednal o projektu tramvajového systému v Ghaně

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa přijal na konci dubna Andyho Appiaha Kubiho, náměstka ministra pro železniční rozvoj Ghany. Předmětem jednání byly vzájemné vztahy a možnosti realizace projektu tramvajového systému v Ghaně konsorciem českých firem.

Jednání obou náměstků potvrdilo velmi dobré vztahy mezi Českou republikou a Ghanou. ,,Oceňuji dlouhodobé vztahy mezi oběma našimi zeměmi a úroveň demokracie v Ghaně, se kterou si letos připomínáme 60. výročí navázání diplomatických vztahů. Česká republika a Ghana jsou dobrými obchodními partnery a naším cílem je další rozvíjení vzájemné ekonomické spolupráci,“ uvedl náměstek Tlapa.

Ghanské ministerstvo pro železniční rozvoj zvažuje tramvajového infrastrukturního systému ve dvou největších městech, Akkře a Kumasi, který by značně ulehčil tamější dopravní situaci. V únoru 2019 navštívili Ghanu představitelé konsorcia českých firem, které projevilo zájem o realizaci tramvajového systému Kumasi.

Náměstek Kubi byl následně přijat náměstkem ministra průmyslu a obchodu Vladimírem Bärtlem a náměstkem ministra dopravy Tomášem Čočkem. V závěru návštěvy proběhlo jednání se zástupci České exportní banky a pojišťovny EGAP a výrobních prostorů českého konsorcia.

Nahoru