English

Novinky z průmyslu

AWT získá do své flotily další tři multisystémové lokomotivy

Mezinárodní dopravní společnost Advanced World Transport (AWT) podepsala smlouvu na pronájem tří multisystémových lokomotiv Siemens Vectron A17. AWT doplňuje svou flotilu osmi vícesystémových lokomotiv, které již využívá ke svým přepravám po Evropě, a pomáhá tímto realizovat strategii rozvoje mateřské skupiny PKP CARGO. Lokomotivy budou předány AWT v polovině roku.

Skupina AWT nyní provozuje celkem osm multisystémových lokomotiv, které využívá především pro mezinárodní přepravy, tři Siemens ES64U4, tři Siemens ES64F4 a od začátku minulého roku dvě lokomotivy Bombardier Traxx F140MS. Zároveň pro své tuzemské i mezinárodní přepravy v rámci synergie a spolupráce využívá multisystémové lokomotivy od mateřské společnosti PKP CARGO.

Nové moderní Vectrony jsou určeny pro nákladní dopravu, mají výkon 6,4 MW, maximální rychlost 160 km/h a budou mít homologaci pro provoz v České republice, Slovensku, Polsku, Rakousku, Německu, Maďarsku, Slovinsku a Chorvatsku.

„Pořízením nových Vectronů realizujeme dlouhodobou strategii skupiny PKP CARGO stát se jedničkou v nákladní železniční dopravě v zemích Trojmoří. Nové stroje budeme především využívat v koridoru sever-jih, na který se do budoucna chceme zaměřit. Zároveň využitím moderní techniky můžeme našim klientům poskytnout ještě rychlejší a komplexnější služby,“ říká Maciej Walczyk, předseda představenstva AWT.

V září 2015 koupilo PKP CARGO 15 lokomotiv Vectron MS s právem na koupi dalších pěti strojů. V lednu tohoto roku se společnost rozhodla tuto prodlouženou možnost využít a v polovině roku se tak flotila PKP CARGO rozroste o dalších pět vícesystémových lokomotiv.

„Modernizace celého vozového parku je neodmyslitelnou součástí naší strategie a s novými lokomotivami zvyšujeme naši konkurenceschopnost a můžeme flexibilně reagovat na požadavky trhu a zákazníků,“ dodává Maciej Walczyk.

Nahoru