English

Novinky z průmyslu

SŽDC doplní bezpečnostní prvky na dalších 13 železničních přejezdů

Správa železniční dopravní cesty doplní 13 železničních přejezdů o závory a semafory. Do budoucna chystá SŽDC úpravy i dalších přejezdů, zaměřit se chce zejména na místa, kde se v minulosti stala nehoda.

Statistiky vývoje nehodovosti na železničních přejezdech podle SŽDC potvrzují, že zabezpečování přejezdů, ať už jde o instalování výstražných zařízení nebo doplňování závor, je dlouhodobě účinné. „Proto každoročně v rámci celé železniční sítě vytipujeme přejezdy, které jsou vhodné pro zvýšení zabezpečení či modernizaci," uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Závory přibudou na třech přejezdech trati z Lipové Lázní do Javorníka ve Slezsku, konkrétně na dvou u stanice Vápenná a na další poblíž zastávky Lipová Lázně jeskyně. Další závory SŽDC instaluje na tratích mezi Nepomukem a Blatnou, Bakovem nad Jizerou a Kopidlnem a Žďárem nad Sázavou a Tišnovem, kde zrekonstruuje přejezd u stanice Nedvědice.

Na dalších šesti místech chce SŽDC instalovat světelná a zvuková výstražná zařízení. Jde o přejezdy na úsecích Kolín-Ledečko, Neratovice-Brandýs nad Labem, Olomouc-Krnov, Domažlice-Planá u Mariánských Lázní a Tábor-Bechyně. Přejezd poblíž Milhostova u Mariánských Lázní na trati z Karlových Varů do Mariánských Lázní získá i závory.

Nahoru