English

Novinky z průmyslu

ČD – Informační systémy dodají rezervační systém pro Rakouské dráhy

Dceřiná společnost Českých drah - ČD – Informační systémy, a.s., vyhrála otevřené výběrové řízení na dodávku rezervačního systému pro odbavení cestujících v osobní přepravě pro Rakouské spolkové dráhy (ÖBB). Vítězství v tendru ÖBB znamená pro společnosti ČD – IS a CHAPS příjem v řádu milionů eur.

S blížícím se koncem existence stávajícího mezinárodního řešení, které řadě evropských železničních dopravců poskytují nyní Německé dráhy (tzv. EPA), zvolily Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) v roce 2018 cestu vlastního řešení a vypsaly otevřené výběrové řízení na dodavatele rezervačního systému. Ten slouží k rezervaci míst/lůžek/lehátek/aut ve vlacích nejen ÖBB, ale i všech ostatních železničních dopravců napojených na ÖBB.

„Jde o nesporný úspěch a významnou referenční zakázku,“ říká Miloslav Kopecký, předseda představenstva ČD – IS, a.s., a upřesňuje: „Tento prestižní projekt je plánovaný zhruba na 18 měsíců a jde o první IT projekt v podobném rozsahu pro zákazníka mimo Českou republiku. Naše společnost ho získala spolu se společností CHAPS  a věřím, že nemusí zůstat jen u něj. Kromě ÖBB se na nás obracejí i další zájemci o spolupráci v oblasti odbavovacích systémů pro cestující v osobní přepravě.“

Nahoru