English

Novinky z průmyslu

Kladno chce přímé železniční napojení na letiště

Kladno chce železniční napojení přímo na letiště, a to ze stanice Hostivice Jeneček. Mělo být součástí plánované modernizace trati Kladno - Praha, pro niž běží územní řízení, které předchází stavebnímu povolení. Na setkání s občany představilo vedení Kladna své priority spojené s modernizací trati. Kromě napojení ze stanice Hostivice Jeneček to jsou ještě například dobrá prostupnost tratě územím Kladna a vhodné protihlukové bariéry.

Kvůli přímému napojení na letiště vedení Kladna od loňského prosince intenzivně jedná se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) i s ministrem dopravy. "Výsledkem je zadání studie, která tuto variantu provozu prověří. Doufejme, že výsledek bude pozitivní a Kladno díky tomu získá přímé napojení na letiště. Verdikt budeme znát na přelomu let 2019 - 2020," uvedl kladenský radní Lukáš Hanes.

Město už nechalo do projektu modernizace zapracovat například požadavky na přípravu pro budoucí přemostění v Jutské ulici, doplnění několika podchodů, řešení cyklodopravy a další. Mezi návrhy je i zpracování studie na cyklostezku podél železnice z Kladna do Prahy.

Modernizace trati Kladno - Praha by měla být hotová v roce 2029. Spočívá ve vybudování druhé koleje, spoje by tak trasu měly ujet v kratším čase. Rekonstrukce má stát zhruba 40 miliard korun. Vzniknout by měla i nová nádraží.

Nahoru