English

Novinky z průmyslu

MSV elektronika dodává SŽDC nové výstražné návěsti

MSV elektronika dále rozšiřuje své portfolio v kategorii světelných a signalizačních zařízení. V případě návěstních a dálkových světel si firma vydobyla své pevné postavení na českém trhu a dále jej posiluje i na tom evropském. Na základě požadavků a následného výběrového řízení SŽDC na dodávku výstražných návěstí dodáváme jejich první vzorky.

Pod označením BVN01 bude sloužit jako mobilní statická návěst upozorňující strojvedoucího na práci v kolejišti, nebo v jeho blízkosti. Použití výstražné návěsti bude zavedeno také do předpisu SŽDC D1, který určuje pravidla používání návěstí při organizaci a provozu dopravy na dráze. Po ročním zkušebním provozu budou světly vybaveny všechny pracovní skupiny, které budou vykonávat činnost v kolejišti.

Výstražná návěst BVN01 se skládá ze samotného zábleskového světla, které je připevněno na sklopném a teleskopickém držáku. Držák je na opačném konci vybaven speciální svorkou, která umožňuje připevnění celé sestavy k patě širokopatní kolejnice. Napájení a ovládání tvoří samotnou část uzavřenou v plastové krabici s vysokým stupněm krytí IP. Pomocí přepínačů je pak možno volit mezi režimy denního provozu pro tratě s rychlostí do 100 km/h a pro tratě nad 100 km/h a noční tlumený režim. Součásti je také indikace stavu baterie.

 

Nahoru