English

Novinky z průmyslu

Sedadlo BORCAD VISIO vyjede na Slovensku

Skutečně ostrý start sériové výroby nového regionálního sedadla BORCAD VISIO je tady. Projekt jednopodlažní elektrické jednotky ŠKODA pro slovenské dráhy (ŽSSK) zahrnuje 12 čtyřvozových jednotek s 345 místy a 13 třívozových jednotek s 249 místy. Sedadlo VISIO je v souladu s novým design manuálem slovenského dopravce, vzor látky již byl použit i na běžící projekt pro dieselové jednotky od ŽOS Vrútky pro stejného dopravce.

VISIO je kompaktní lehké sedadlo, splňující nejpřísnější normy pasivní bezpečnosti cestujících. I přes subtilní vzhled poskytuje velkorysý úhel náklonu zad (20°) a přes určitá omezení dána požadavky na regionální dopravu byla pro vývojový tým BORCADu hlavní výzvou ergonomie sedadla - zajišťující potřebný komfort cestujících. Ti se včetně odborné veřejnosti rovněž zúčastnili oponentur během vývojové fáze projektu.

Finální prototyp byl představen letos na Czech Raildays, světovou premiéru mělo sedadlo na Innotransu v Berlíně, kde bylo připraveno na stánku v originálních, nejmenších možných rozestupech (roztečích) mezi jednotlivými řadami. Jenom tak lze ověřit reálný komfort sezení a cestování – a pozitivní ohlasy na produkt to potvrdily. Po šesti letech tak BORCAD přichází na trh regionální dopravy s jasnou vizí – sedadlem VISIO.

 

 

Nahoru