English

Novinky z průmyslu

DAKO-CZ dodá pneumatické řízení brzdy pro nový projekt společnosti STADLER

Pneumatické řízení brzdy pro 22 třídílných souprav příměstských jednotek začne dodávat společnost DAKO-CZ v příštím roce. Pneumatické řízení brzdy dodá třemošnický výrobce pro soupravy typu X15P společnosti Stadler. K přejímce prvního kusu dojde v říjnu roku 2019, v listopadu pak bude zahájena sériová výroba.

Se společností Stadler spolupracuje DAKO-CZ od roku 2014 a máme za sebou úspěšnou realizaci celé řady společných projektů, mezi které patří vlaková souprava Flirt 3 pro polské a srbské státní dráhy, dále holandské a italské dráhy. „Jsme potěšeni tím, že si nás světový výrobce, jakým společnost Stadler je, dlouhodobě považuje za spolehlivého partnera a dodavatele“, říká PhDr. Dagmar Matúšová, generální ředitelka společnosti DAKO-CZ.

Jednotky typu X15P pro 65 km dlouhé tratě Roslagsbanan jsou navrženy pro provozní rychlost 100 km/h a maximální rychlost 120 km/h, s lehkými hliníkovými karoseriemi umožňujícími pružné zrychlení a snížení energetických a provozních nákladů. Každá 60 m dlouhá třídílná jednotka bude mít 150 míst a celkovou kapacitu 300 cestujících s lepším přístupem pro osoby s omezenou pohyblivostí než aktuální EMU a více prostoru pro kočárky a jízdní kola. Vlaky budou speciálně navrženy tak, aby odolaly drsným zimním podmínkám, s uzavřeným trakčním zařízením, vysokou úrovní izolace, podlahovým vytápěním a teplovzdušnou clonou kolem dveří.

Dodávky pneumatického řízení brzdy od společnosti DAKO-CZ pro jednotky typu X15P budou zahrnovat části pneumatického řízení brzdy, ovládání samočinné brzdy, střadačové brzdy, přímočinné brzdy, vzduchové vypružení, elektromagnetické brzdy a ventily protismyku. Zakázka bude kompletně realizována v letech 2019-2023.

Nahoru