English

Novinky z průmyslu

AŽD Praha úspěšně dokončila projekt v Bosně a Hercegovině

Společnost AŽD Praha dokončila modernizaci zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na trati Banja Luka-Doboj v Bosně a Hercegovině v daném termínu. Hodnota projektu byla 19,12 mil €, celý projekt byl předán zákazníkovi, Železnici Republiky Srbska, do zkušebního provozu.

Dne 26.4.2018 bylo zařízení dodané společností AŽD Praha oficiálně uvedeno do zkušebního provozu na trati Banja Luka-Doboj. Na realizaci projektu dle evropských pravidel FIDIC figurovala společnost AŽD Praha jako hlavní dodavatel moderní zabezpečovací technologie, místní společnosti zajišťovaly některé subdodávky z oblasti telekomunikace, stavebních prací a energetických systémů.

„Společnost AŽD Praha zajišťovala projektování, výrobu, dodávku, instalaci, zkušební testy a uvedení do provozu plně elektronického staničního zabezpečovacího zařízení ESA 44-BH v šesti železničních stanicích a na trati o celkové délce 90 km. Součástí dodávky byl také systém dálkového řízení celé trati DOZ-1“ říká ředitel Zahraničního obchodu a marketingu AŽD Praha Petr Žatecký.

Projekt byl zahájen v červenci 2015 a financován z EBRD/EIB Banks Loan Project.

 

Nahoru