English

Novinky z průmyslu

V DPOV se opravují hnací vozidla, přípojné vozy, vagóny i speciální vozidla

Společnost DPOV, a.s. se řadí mezi přední opravny železničních kolejových vozidel v České republice. Mimo hlavní pracoviště v Přerově, Nymburce a Veselí nad Moravou má svá působiště ve Valašském Meziříčí a Olomouci. DPOV, a.s. patří do Skupiny České dráhy a je primárně opravcem pro všechny členy této skupiny.

Provádí veškeré typy oprav elektrických lokomotiv a jednotek, osobních vozů, ucelených souprav motorových vozů, přípojných a řídicích vozů, speciálních vozidel pro traťové hospodářství a funkčních celků železničních kolejových vozidel používaných nejen na území České republiky. Provozní středisko oprav Přerov, které je rovněž sídlem společnosti, se dlouhodobé specializuje na opravy elektrických lokomotiv všech napěťových systému a elektrických jednotek řady 471 (City Elefant) a od roku 2017 se také podílí na modernizacích-opravách motorových vozu 810 (RegioMouse).  V rámci PSO Přerov působí také obchodní zastoupení DPOV, a.s. v Katovicích pro aktivity Společnosti v Polsku.

V Nymburce se provádí opravy a modernizace osobních vozů, motorových vozů řady 854, řídicích vozů řady 954, přívěsných vozů řady 054, 012. Na specializovaných pracovištích se provádí vyvazovací opravy podvozků elektrických jednotek řady 680 Pendolino a jejich revitalizace. Od roku 2015 se Nymburk specializuje na vyvazovací opravy, opravy podvozků a modernizace osobních vozů.

Předmětem oprav provozního střediska Veselí nad Moravou jsou tradičně motorové vozy řad 809, 810, 814, 842, 843, 844 a jejich přívěsné a řídící vozy. V minulých letech zde byla rozšířena moderní dvoukolejná hala pro vyvazovací opravy jednotek 814, její rozšíření o další specializovanou kolej v délce 120 m pro potřeby vyvazovacích oprav motorových jednotek řady 844 (PESA) bylo dokončeno v roce 2017. DPOV, a.s. se v současné době soustředí na několik významných projektů, mezi něž patří např. dosazování wifi v osobních vozech a motorových jednotkách, či revitalizace bistro vozů.

Nahoru