English

Novinky z průmyslu

České dráhy výrazně obměnily vedení svých dceřiných firem

Po výrazně obměně vedení Českých drah nastaly změny i v orgánech dceřiných společností. Bývalý šéf ČD Pavel Krtek byl odvolán z dozorčích rad ČD Cargo a Dopravního vzdělávacího institutu (DVI).

Ve vedení Výzkumného ústavu Železničního (VUZ) skončil předseda představenstva a generální ředitel František Bureš i technický ředitel Antonín Blažek. Nahradí je odvolaný člen představenstva ČD Martin Bělčík, který se stal předsedou představenstva firmy, a Ondřej Fanta. V představenstvu firmy zůstal ještě Miloš Klofanda. Bělčík kvůli nové funkci skončil v dozorčí radě podniku.

Představenstvo ČD také zrušilo posty dvou ředitelů odborů. Smyslem těchto úprav je snížení režijních nákladů a úprava struktury tak, aby vytvářela přirozený rámec pro efektivní fungování vnitřních procesů.

Představenstvo ČD v současnosti vede Miroslav Kupec, který měl ve vedení dosud na starosti správu majetku a servis železniční techniky. Do představenstva byl dočasně jmenován dosavadní ředitel odboru koncepce a rozvoje dopravy Radek Dvořák. Třetím členem zodpovědným za úsek osobní dopravy je Michal Štěpán.

Nahoru