English

Novinky z průmyslu

Siemens představí v Berlíně novou jednotku Siemens Velaro

Vysokorychlostní elektrické jednotky Siemens Velaro se etablovaly v řadě zemí s nejrůznějšími geografickými a klimatickými podmínkami jako velmi spolehlivá, energeticky úsporná a pro cestující pohodlná vozidla, která jsou vhodná pro provoz rychlostí do 350 km/h. V širokém rozsahu vzdáleností tato vozidla dokážou dopravovat cestující rychleji a pohodlněji než letadla a automobily, a to s nižší energetickou náročností.

Trend rozvoje nových technologií však nadále pokračuje. Díky tomu je možné na letošním veletrhu InnoTrans v Berlíně vidět novinku nesoucí název Velaro Novo. Cílem inovací je podpořit environmentálně příznivou vysokorychlostní železniční dopravu a nabídnout rychlá a komfortní vozidla, která jsou cenově dostupaná,  mají nízké provizní náklady, tedy i nízkou spotřebou energie a nízké náklady na údržbu. Tento variabilní produkt určený pro dopravu rychlostmi 250 až 360 km/h přináší ve srovnání s výchozím typem Velaro ve variantě o délce vozidla cca 200 m:

- zvýšení přepravní kapacity o 10 %,

- snížení hmotnosti o 15 %,

- snížení spotřeby energie o 30 %,

- snížení investičních nákladů o 20 %,

- snížení nákladů na údržbu o 30 %.

Siemens zahájil vývoj nového konceptu v roce 2013 a první vlaky mohou být v provozu v roce 2023. V evropském týmu tvůrčích techniků, kteří řeší novou produktovou platformu Velaro Novo, jsou aktivně zapojeni i vývojoví pracovníci dynamicky se rozvíjejícího vývojového centra divize Mobility společnosti Siemens v Praze, Ostravě a v Plzni.

Nahoru