English

Novinky z průmyslu

UniControls přichází s novou generaci prvků pro palubní Ethernet síť

Společnost UniControls, tradiční výrobce řídicích systémů a elektronických zařízení v oblastech železniční dopravy a průmyslového řízení, představí na veletrhu InnoTrans 2018 novou generaci Ethernet síťových prvků určených především pro palubní komunikační sítě kolejových vozidel.

Prvním zařízením je komunikační uzel EBN-216 který slouží pro propojení vozidlové a vlakové komunikační sítě. EBN-216 splňuje všechny požadavky definované v sérii standardů IEC 61375. Jeho hlavním úkolem je automatická inaugurace dynamické vlakové sítě, směrování paketů mezi vlakovou a vozovou sítí a poskytování informací o topologii a parametrech vlaku jednotlivým subsystémům vozidla. Dvě EBN-216 mohou pracovat v zálohovaném režimu výrazně zvyšujícím spolehlivost a dostupnost komunikační sítě. Svými výkonnostními parametry se EBN-216 řadí k naprosté špičce v této oblasti.

Druhým zařízením je řiditelný přepínač ETX-216 určený především pro vozidlovou síť. Přepínač obsahuje technologii UC-Ring podporující síť s kruhovou topologií a dobou zotavením z chyby nižší než 50ms. Jak EBN-216, tak i ETX-216 nabízejí celkem šestnáct portů, osm z nich s rychlostí 1Gbps, osm portů s rychlostí 100Mbps a s podporou Power over Ethernet.

Obě zařízení jsou použity již ve dvou projektech, které jsou momentálně ve stádiu realizace.

 

Nahoru