English

Nová investice směřuje do vylepšených vlastností ocelových tyčí

Třinecké železárny připravují stavbu nové investice.  V září zahájí výstavbu další nové haly zušlechťovací linky pro ocelové tyče, které patří k nejprodávanějším výrobkům největší české hutě. Výroba by zde měla odstartovat v listopadu příštího roku (2019). Celková investice dosáhne 280 milionů korun.

O zušlechtěné produkty je na trhu velký zájem. Ocelové tyče získávají tepelným zpracováním lepší vlastnosti při stejné pevnosti. Ty je předurčují k uplatnění ve strojním a automobilovém průmyslu. Typickými výrobky ze zušlechtěných tyčí jsou například pevnostní spojovací díly, táhla, hřídele, pružiny či stabilizátory. Nová linka bude schopna zpracovat tyče o průměru od 30 do 80 mm.

Investice odpovídá strategii Třineckých železáren - zvyšování přidané hodnoty produktů. Tyčová a profilová ocel je druhým nejprodávanějším produktem Třineckých železáren. Z celkového objemu prodeje loňského roku 2 333 kilotun představovala tyčová a profilová ocel 575 kilotun, 62 procent směřovalo na export.

Do provozu bude letos uvedena také řada investic, které firma započala v roce 2017. Patří k nim například brousící centrum sochorů, kde letos huť dokončí instalaci dvou brusek a připraví technologii pro třetí brusku. „Dosáhneme zvýšení kvality vstupního materiálu, což je požadováno u dalšího zpracování mezi jinými při výrobě šroubů, ložisek či pružin. Zároveň zahájíme provoz nových žíhacích pecí, díky nimž rovněž zlepší vlastnosti ocelových produktů,“ uzavírá investiční ředitel firmy Radek Olszar.

Nahoru