English

Ani drsné počasí polárního kruhu nezastaví lokomotivy s komponenty od Lappu

Podmínky na polárním kruhu se těm u nás jen stěží podobají. Teploty v zimních měsících se daleko na severu pohybují v rozmezí od -20 °C až po -50 °C. To však není problém pro lokomotivy Transmontana vyrobené společností Softronic. Ty díky speciálnímu brzdovému systému šetří energii a dokážou přepravovat dvakrát více nákladu než běžné vozy. K tomuto úspěšnému projektu přispěl i Lapp Romania , a to svými 148 dodanými produkty.

Nejen kvůli extrémně nízkým teplotám v zimních měsících v oblasti kolem polárního kruhu jsou nároky na použité komponenty velmi přísné. Proto byly zvoleny kabely ÖLFLEX® TRAIN 331. Naopak části lokomotiv, které jsou vystaveny vysokým teplotám, byly vybaveny silikonovými vodiči ÖLFLEX® HEAT 180SiF. Část senzorového systému byla s jednotkou propojena pomocí kabelů UNITRONIC® FD CP PLUS, které se vyznačují mimořádnou flexibilitou.

Vnější plášť z polyuretanu navíc odolává drsným klimatickým podmínkám a měděný stínicí oplet chrání proti intenzivnímu elektromagnetickému rušení. K vytvoření spolehlivých elektrických připojení byly použity průmyslové konektory EPIC®  a pro dokonalou ochranu byly některé kabely doplněné o polyamidové ochranné hadice SILVYN® RILL PA6. Všechny Lapp produkty z rodiny TRAIN jsou schváleny v souladu s evropskými normami pro použití v řídicích i signalizačních zařízeních pro kolejová vozidla.

 

Nahoru