English

Novinky z průmyslu

České firmy se mohou zúčastnit konference „Inteligentní železnice“ v indickém Dillí

Velvyslanectví České republiky v Dillí zve české firmy, aby využily možnosti účasti na 2. ročníku konference „Inteligentní železnice“ (SMART Railways Conclave), specializované na technologickou inovaci na železnicích, která se koná 28. srpna 2018 v Dillí. Konference je zaměřena na úlohu modernizace a digitalizace, využití nových technologií, efektivnějšího využití energií, rozvoje železniční infrastruktury, integrovaných dopravních systémů, analytických systémů a automatického sběru dat, které vedou ke zlepšení služeb zákazníkům, udržitelnosti a konektivitě napříč Indií. Česká republika se bude účastnit prostřednictvím Velvyslanectví jako partnerská země.

Pořádající asociace FICCI – (Federace indických obchodních komor a průmyslů) je nejstarší a největší z obchodních a hospodářských komor v Indii. Ekonomické oddělení Velvyslanectví České republiky se konference zúčastní nejen jako jeden z vystupujících, nýbrž zajistilo i stánek, na kterém bude zájemce informovat o unikátních řešeních českých výrobců, které jsou dostupné pro Indii na její cestě za bezpečnější, rychlejší a komfortnější železnicí.

Železnice má v Indii obrovský potenciál, plynoucí z chybějící infrastruktury, zoufale hledající partnery pro svůj rozvoj, objem osobní dopravy i rostoucího významu dopravy nákladní. Železniční doprava má zároveň své místo i v plánech vlády na příští desetiletí, která do ni plánuje investovat astronomické částky. Představuje tak jeden z nejperspektivnějších oborů v Indii, a proto Velvyslanectví přikládá účasti na této i podobných akcích nemalý význam.

To nejdůležitější z konference přináší:

•             propojení mezi účastníky a špičkou v oboru, zástupci vládní i soukromé sféry

•             fórum, sloužící k diskuzi a výměně názorů

•             setkání prodejců a výrobců s klíčovými zástupci vlády

•             prezentace vlivných řečníků a eminentních expertů i vizionářů

•             konstruktivní dialog s manažery na rozhodujících pozicích

•             výměnu zkušeností a dovedností a informace o investičních příležitostech na indických železnicích

Velvyslanectví České republiky doporučuje účast na zmíněné konferenci, která se koná 28. srpna 2018 v Dillí v sídle federace FICCI. Pořadatelé nabízejí několik balíčků pro samostatné vystavovatele, které naleznete v přiloženém souboru „Nabídka sponzoringu“. Zároveň však upozorňujeme, že Velvyslanectví se bude akce účastnit, pro možnosti participace proto doporučujeme kontaktovat napřímo obchodního radu Velvyslanectví p. Milana Dostála na Milan_Dostal@mzv.cz do 10. srpna 2018.

Nahoru