English

V Lovosicích je nové traťové zabezpečovací zařízení

SŽDC dokončila ve stanici Lovosice stavbu zabezpečovacího zařízení. Díky investici se zvýšila bezpečnost provozu, jízdní komfort a provozní spolehlivost trati. Stavba přispěla také ke zvýšení kapacity v daném úseku.

Modernizace zahrnovala vybudování nového staničního zabezpečovacího zařízení ve stanici Lovosice. Dosavadní zabezpečovací sestava sloužila ve stanici od roku 1972. Zařízení vytvořené v tehdejším Sovětském svazu bylo poslední svého druhu v České republice. Nahradilo ho nové s moderní výpočetní technikou, zabezpečuje dopravu na kolejích ve stanici, která je křižovatkou vlaků.

Nový je také informační a rozhlasový systém na nádraží a pohodlnější přestup na vlaky jedoucí po hlavní trati z Prahy do Děčína bez nutnosti použít podchod pod nástupišti. Komfort se zvýšil také pro strojvedoucí.

Součástí rekonstrukce byla úprava některých kolejí a modernizace světelného přejezdového zařízení. Jejich úprava napomohla ke zvýšení bezpečnosti a přehlednosti po celé délce staničního obvodu, který měří 3,3 kilometru

„Velkým přínosem pro železniční stanici v Lovosicích je zvýšení bezpečnosti v celém jejím obvodu, a to nejen pro cestující, ale i dopravní zaměstnance. Díky úpravám některých kolejí a umístění nového sdělovacího zařízení získalo také toto severočeské město moderní železniční stanici," uvedl ředitel Stavební správy západ SŽDC Petr Hofhanzl.

Nahoru