English

Novinky z průmyslu

UniControls dodala řídicí systém pro tramvajovou linku v čínském Dalianu

Společnost UniControls znovu rozšířila své působení na čínském trhu, když v závěru loňského roku dodala prvky řídicího systému pro osm pilotních tramvajových souprav určených pro příměstskou dopravu v severočínském Dalianu. Výrobcem vozidla je místní CRRC DLRC, s níž UniControls spolupracuje od roku 2012.

Úspěšné zvládnutí úvodního projektu by mělo společnosti UniControls, tradičnímu českému dodavateli elektronických a elektrotechnických zařízení stejně jako kompletních systémů pro drážní průmysl, otevřít cestu k návazným objednávkám v řádu desítek souprav s plněním v několika následujících letech. Největší výrobce kolejových vozidel na světě – čínská společnost CRRC vyvíjí vlak metra nové generace, jehož součástí bude systém TCMSe (Train Control and Monitoring System based on Ethernet), z produkce společnosti UniControls.

V roce 2017 byl také zahájen zkušební provoz nových vlaků metra v čínském městě Ču-chaj. Výrobcem vlaku, který využil systém TCMS z produkce UniControls, je opět čínský výrobce CRRC DLRC.

 

Nahoru