English

Novinky z průmyslu

BORCAD dodá sedadla pro nové RegioPantery na Plzeňsko

Společnost BORCAD dodá v letošním roce sedadla pro nové dvouvozové soupravy RegioPanter, určené pro provoz v Plzeňském kraji. Vlaky by měly začít jezdit už od prosincové změny jízdního řádu, celkem se jedná o devět jednotek.

V každé jednotce je 145 sedadel - 136 sedadel druhé třídy typu REGIO+ a 9 sedadel první třídy typu COMFORT. V oddílu druhé třídy se nachází celkem 22 sklopných sedadel. Uspořádání interiéru je shodné s jednotkami RegioPanter, nasazenými v Moravskoslezském kraji na trati Ostrava – Studénka – Letiště Mošnov. Změnilo se však barevné provedení sedadel a potahy podhlavníků: oproti „mošnovskému“ provedení podhlavníků v látce (u obou tříd) jsou nově v druhé třídě podhlavníky z koženky a v první třídě z kůže. Požadavky kraje a hlasování veřejnosti ovlivnily také barvu a vzor potahu, který byl navržen studiem DESCENT a speciálně vyvzorován pro Plzeňský kraj.

BORCAD je dodavatelem sedadel od začátku projektu nové elektrické jednopodlažní jednotky, vyráběné ŠKODOU TRANSPORTATION. Do prvních regionálních jednotek byly instalovány sedadla REGIO a REGIO+, do rychlíkové verze, známé pod označením InterPanter, pak sedadla GENIO a COMFORT. Zrušený tendr na kolejová vozidla pro německého dopravce National Express (původním vítězem byla Škoda) byl jedním z impulsů pro vývoj nového sedadla VISIO, které nyní BORCAD nabízí pro další generaci jednopodlažních jednotek z dílny ŠKODA TRANSPORTATION.

 

Nahoru