English

Novinky z průmyslu

Do Pardubic míří nové trolejbusy z Plzně

Společnost Škoda Electric předala dopravnímu podniku v Pardubicích první z celkem patnácti nových moderních dvanáctimetrových vozidel typu 30 Tr. Celková hodnota kontraktu je více než 150 milionů korun.

 

Zakázka pro Pardubice patří k největším letošním dodávkám v rámci České republiky. „Od roku 2010 jsme pro Pardubice vyrobili patnáct vozidel typu 26 Tr, 28 Tr a loni první tři typu 30 Tr. Nyní tedy přibudou další naše moderní trolejbusy,“ říká obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr.

Nízkopodlažní vozy pro Pardubice budou v souladu s moderními trendy vybaveny klimatizací prostor pro cestující i řidiče. Díky novým přírůstkům budou Pardubice schopny obnovit část vozového parku, který dnes čítá více než padesát vozidel. Nákup bude spolufinancován z fondů Evropské unie. Pardubice v letošním roce získají rovněž další čtyři trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem.

Plzeňská společnost je úspěšná i na poli elektromobility. Vloni podepsala kontrakt na dodávku jedenácti nových elektrobusů do Českých Budějovic a dvou do slovenské Žiliny. V severomoravském Třinci navíc slouží deset vozidel stejného typu, v tomto případě elektrobusy provozuje společnost Arriva Morava. Jeden pilotní elektrobus dodala Škoda Electric také společnosti ARRIVA Nové Zámky na Slovensko.

Nahoru