English

Novinky z průmyslu

Dopravce AWT má opět českého generálního ředitele

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem dopravní společnost Advanced World Transport (AWT) byl jmenován David Kostelník. V obou funkcích nahradil Arkadiusze Olewnika. Personální obměna se dotkla také dalších dvou řadových míst v představenstvu společnosti.

Dvaačtyřicetiletý Kostelník vystudoval Dopravní fakultu Jana Pernera na Univerzitě Pardubice. Ve společnosti AWT pracuje od roku 1999. Od roku 2010 byl ředitelem divize železniční doprava a později provozním ředitelem. Do představenstva firmy byl jmenován v roce 2009. Ve čtyřčlenném představenstvu AWT nově usedli dva další lidé. Novými řadovými členy jsou Agnieszka Zdanowská a Maciej Walczyk.

Společnost AWT se zaměřuje na železniční a kombinovanou dopravu, provozování vleček, železniční stavby či opravy a pronájem železničních vozů. V Česku vlastní terminál kombinované dopravy v Paskově, provozuje více než 60 železničních vleček, vlastní přes 400 kilometrů tratí a zaměstnává kolem 2000 pracovníků.

AWT je součástí polské skupiny PKP Cargo. Ta je největším operátorem nákladní železniční dopravy v Polsku a třetím největším v Evropské unii.

Nahoru