English

Novinky z průmyslu

Soupravy ČD jezdí s kabely ÖLFLEX® TRAIN od Lapp Kabelu

Společnost ČMŽO – elektronika s.r.o. se pustila do rekonstrukce motorové jednotky ČD RegioSpider od Stadlera a vyzkoušela nové produkty pro kolejová vozidla, které nabízí společnost Lapp Kabel, dodavatel kabelů a kabelového příslušenství.

Jednotky od švýcarské společnosti Stadler Rail jsou určeny především k překonávání kratších vzdáleností. Rekonstruovaná jednotka je osazena vlakovým zabezpečovačem VZ1 MIREL pro provoz v ČR a SR, který zajišťuje přenos informací z traťové infrastruktury do kabiny strojvedoucího a vykonává bezpečnostní funkce, jako jsou například kontrola bdělosti obsluhy nebo kontrola maximální rychlosti. Dále informačním systémem cestujících od společnosti Unicontrols. Za tímto účelem zvolili odborníci z ČMŽO – elektronika jednožilové kabely  ÖLFLEX® TRAIN 331.

Kabely ÖLFLEX® TRAIN 331 600V splňují přísné požadavky EN 50264-3-1 typ M a EN 45545-2. Vyznačují se vysokou teplotní odolností -45 ° C až 120 ° C a současně vysokou odolností proti olejům a pohonným látkám. Produktová řada speciálních kabelů ÖLFLEX® TRAIN byla vyvíjena tak, aby splňovala nejvyšší požadavky na kvalitu a odolnost a zároveň aby také vyhovovala nejnovějším mezinárodním standardům a normám.

Nahoru