English

Podpora vzdělávání a výchova nových talentů je pro DAKO-CZ prioritou

Investice do vývoje nových talentů se vyplácejí, a tak je i pro DAKO-CZ aktivní podpora vzdělávání a výchova nových zaměstnanců prioritou. Nejenže aktivně podporuje vzdělávání v regionu, ale pozitivně přistupuje i ke spolupráci s vysokými školami a nebrání se ani stáži zahraničních studentů.

Společnost DAKO-CZ dlouhodobě podporuje vzdělávání studentů v regionu. Díky těmto aktivitám se jí daří získávat nové potenciální zájemce o práci v této tradiční a zároveň velmi specifické firmě zaměřené na výrobu brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla. DAKO-CZ pozitivně přistupuje i ke spolupráci s vysokými školami. Studenti píší své odborně zaměřené bakalářské a diplomové práce na naši společnost. „Jsme rádi, že je naše společnost a tématika výroby brzdových systémů a komponentů pro studenty zajímavá. V minulosti jsme takto spolupracovali se Žilinskou univerzitou a nyní nás oslovil student ČVUT v Praze“, uvádí PhDr. Dagmar Matúšová, generální ředitelka společnosti DAKO-CZ.

V loňském roce se společnosti DAKO-CZ osvědčila i spolupráce se zahraničními studenty. Na základě dlouhodobé spolupráce nás oslovila Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Čáslav s nabídkou stáže zahraniční studentky ze Slovinska. Od března do května tak měla slovinská studentka, slečna Klavdija Ketiš, možnost poznat chod české společnosti. Klavdjia postupně během tří měsíců stáže prošla různými odděleními. Od obchodního úseku, marketingového oddělení až po oddělení nákupu, kde se aktivně zapojila do chodu úseku.

A jak hodnotí stáž sama Klavdija? „Už když jsem přišla do společnosti DAKO-CZ poprvé, věděla jsem, že to budou dobré 3 měsíce. Každý se tu ke mně choval velmi mile a laskavě. Zejména práce v oddělení nákupu mě velice bavila a byla jsem tam šťastná. Kolegové byli velmi přátelští, vše mi vysvětlili a díky tomu jsem se naučila hodně nových věcí.“

Stáž Klavdije byla oceněna slovinskou Národní agenturou pro evropské vzdělávací projekty, jako velmi úspěšná a vynikající příklad spolupráce škol s podnikovou sférou. „Získané ocenění nás velmi těší a jsme nakloněni další spolupráci se zahraničními studenty“, uvádí Dagmar Matúšová, generální ředitelka.

Nahoru