English

Novinky z průmyslu

Škoda Electric se podílí na dodávce trolejbusů pro litevský Vilnius

Plzeňská firma Škoda Electric se bude významně podílet na dodávce celkem 41 trolejbusů pro hlavní město Litvy Vilnius. „Půlmilionová litevská metropole získá dvanáctimetrové trolejbusy s komfortním vybavením. Chybět nebude klimatizace, možnost Wi-Fi připojení, USB nabíječky a kamerový monitorovací systém,“ říká obchodní ředitel Škody Electric Petr Kasenčák.

Pro Škodovku není zakázka pro litevský Vilnius zdaleka první úspěch v Pobaltí. Firma například již řadu let dodává trolejbusy pro sousední Lotyšsko, konkrétně pro dopravní podnik hlavního města Rigy. Zatím poslední kontrakt uzavřela plzeňská společnost na padesát nových moderních trolejbusů v dubnu 2017.

Škodovka je v zahraničí úspěšná – například letos budou pokračovat dodávky trolejbusů pro rumunské město Galati, do lotyšské Rigy nebo na Slovensko. Škoda Electric za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14 tisíc trolejbusů. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a v severní Americe.

Nahoru