English

Novinky z průmyslu

Společnost Škoda Vagonka má nového generálního ředitele

Novým generálním ředitelem společnosti Škoda Vagonka se stal Martin Bednarz (42). Ten působil na celé řadě manažerských pozic významných strojírenských firem. Na postu generálního ředitele společnosti Škoda Vagonka vystřídá Michala Kurtince, který završil v Ostravě své tříleté působení a nadále zůstává v představenstvech dceřiných firem Škoda Vagonka, Pars nova a Movo.

„Hlavním důvodem této změny je další personální posílení skupiny. Úkolem nového ředitele bude dokončení zakázky pro Deutsche Bahn, definice a naplnění strategie dalšího směřování společnosti s ohledem na objem získaných zakázek v rámci celé skupiny,“ říká Tomáš Ignačák, předseda představenstva společnosti Škoda Transportation.

Před příchodem do společnosti Škoda Vagonka byl Martin Bednarz generálním ředitelem společnosti Vítkovice Heavy Machinery, která je součástí skupiny Vítkovice Machinery Group. Zastával také post generálního ředitele automobilky Tatra Trucks. Působil v evropské skupině GCE nebo v České zbrojovce v Uherském Brodě. Bednarz vystudoval Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu Ostrava.

Nahoru