English

Novinky z průmyslu

UniControls partnerem a hostitelem konference Safe4RAIL Mid-Term Conference

Společnost UniControls bude partnerem a hostitelem mezinárodní odborné konference Safe4RAIL Mid-Term Conference, která se uskuteční ve čtvrtek 25. ledna 2018 v Praze v hotelu Courtyard by Marriott Prague City. Konference poskytne přehled o nové generaci systému TCMS – Train Control and Management System (systém nadřazeného řízení vlaku), který byl vyvinut v prvním roce projektu Safe4RAIL.

Konference přivítá účastníky z řad dodavatelů a výrobců železničních technologií, bezpečnostních odborníků a úřadů, jakož i zástupců akademické sféry v oblasti řízení vlaků a komunikačních systémů. Budou zde prezentovány koncepty pro integrovanou modulární platformu, které se skládají z middlewarového a síťového rámce. Další prezentace se budou týkat podpůrných aspektů simulace a demonstrace. Richard Pecl, vedoucí vývojový pracovník SW ze společnosti UniControls, vystoupí v rámci odpolední části konference s přednáškou na téma Komunikace mezi vlakem a pozemními systémy (Train2Ground).

V současné době vzniká nový mezinárodní standard IEC 61375-2-6 "On-board to Ground Communication" definující komunikaci mezi vlakem a pozemními aplikacemi. UniControls vede v rámci projektu Safe4RAIL úkol návrhu a implementace testovacího prostředí pro validaci vlakových a pozemních zařízení využívajících tento protokol.

„V posledních pěti letech jsme se zabývali hlavně vývojem platformy pro řídicí a informační systémy vlaku s komunikací na bázi Ethernet. Z těchto rozvojových projektů vznikla nová generace TCMS pod označením UNITRACK TCMSe (Train Control and Monitoring System based on Ethernet),“ říká Ing. Antonín Felber, generální ředitel společnosti UniControls.

Účast na konferenci je bezplatná, pouze na základě registrace buď prostřednictvím e-mailu na technikon@safe4rail.eu nebo pomocí registračního formuláře https://safe4rail.eu/registration.

Nahoru