English

Novinky z průmyslu

Vývoj nových technologií v Pars Komponenty přináší své výsledky

Rok 2017 se chýlí ke konci a ve společnosti Pars Komponenty s.r.o. ve Studénce se pomalu vyhodnocuje jeho průběh. Bilance je pozitivní, je toho dost, co se podařilo. Vývoj nových technologií přinesl a přináší hmatatelné výsledky.

Začátkem roku byla ukončena vývojová fáze se Západočeskou univerzitou v Plzni na projektu laminátových křídel dveří, které se pyšní svým ultralehkým kompozitovým provedením a je příjemným refreshem pro oblast dveřních systémů. Výrobek může být zkombinován s dalšími elementy, jako je například bezpečnostní prvek v podobě zabudovaného LED profilu, který jasně signalizuje otevírání a zavírání dveří.

Zákazníky letos také velmi zaujal nový, předsuvný, odlehčený a plně elektrický dveřní systém do vlaků z konceptu REVOLUT, který byl uveden na trh na veletrhu TRAKO v Gdaňsku. Výhodou modifikace je významná redukce váhy, snadná údržba a rapidní snížení ceny oproti elektro-pneumatickému systému, přičemž jsou zachovány vlastnosti. Dále byl na veletrhu představen vyhřívaný výsuvný schůdek Stepper i zásadnější přemostění k nástupišti Bridging Plate. Produkty obsahují hned čtyři bezpečnostní prvky.

Společnost očekává řadu dalších kontraktů, které jsou nyní před podpisem.  Poděkování, dle slov ředitele společnosti, patří celému týmu realizujícím se na vývoji společnosti a jejího portfolia. Stejný dík patří zákazníkům a partnerům společnosti.

Nahoru