English

Novinky z průmyslu

Firma Pars nova letos slavila i pracovala na nových projektech

Rok 2017 proběhl v Pars nova ve znamení oslav 70. výročí od zahájení výstavby společnosti. Základní kámen šumperských ČSD dílen byl položen 8. prosince 1947. Od té doby nasbírala šumperská železniční opravna řadu zkušeností napříč širokým spektrem oprav kolejových vozidel.

V dnešní době se může pochlubit rozsáhlým portfoliem oprav a modernizací osobních vozů, elektrických lokomotiv, pantografových jednotek a vozů dieselové i elektrické trakce a také tramvají. V letošním roce se do výrobních hal Pars nova po 10 letech vrátily opravy a modernizace montážních vozů trakčního vedení. Za zmínku stojí i odstraňování násilných poškození všech řad kolejových vozidel.

Společnost se také subdodavatelsky podílí na výrobě nových vozidel, a to nejen formou dodávek dílčích komponentů, ale také kompletní novovýrobou v oblasti tramvají. Díky tomuto širokému záběru a zkušenému týmu zaměstnanců umí firma pružně reagovat a přizpůsobit se aktuální poptávce na trhu. V minulém roce bylo realizováno několik velkých modernizačních projektů v oblasti osobních vozů, v roce 2017 naopak tvořily významný podíl obratu opravy vozidel elektrické trakce a osobních vozů.

Nahoru