English

Novinky z průmyslu

První signální hodnotí letošní rok jako úspěšný

Rok 2017 byl pro společnost První signální rokem úspěšným. Dokončila projekty v České republice, Polsku a Turecku.

Z důvodu zajištění vyšší bezpečnosti při pohybu na železničních přejezdech v areálu Ostravského chemického závodu BorschodChem, s.r.o bylo nainstalováno přejezdové zabezpečovací zařízení LEXIS s novou funkcí dálkové výluky. Na spádovišti v Praze Libni uvedla firma do provozu nejmodernější generaci spádovištního systému MODEST MARSHAL pro komplexní automatizaci rozřaďování.

Úspěchem skončil i projekt Smart City města Izmir v Turecku, kde První Signální ve spolupráci s konsorciem firem AŽD Praha a Cross Zlín dodala kompletní SW řešení pro kamerový systém, který monitoruje a zaznamenává dopravní přestupky jako nesprávné parkování, jízdy na červenou, překročení povolené rychlosti v úseku nebo na vybraných křižovatkách a překročení výšky.

V září došlo k úspěšnému spuštění dalších dvou stanic v síti PKP PLK. Projekt v Dąbrowe Górnicze Towarowe představuje jednu z největších realizací společnosti v Polsku. Jednalo se o dodávku technologie MODEST GEMINI na stavědla DTA a DTC. Dokončuje se také projekt pro metro v Ankaře, kde bude sloužit poslední generace staničního zabezpečovacího zařízení MODEST GEMINI.

Nahoru