English

Novinky z průmyslu

BORCAD dodá další sedadla pro vlaky Siemens Desiro

Během jara 2017 získala firma BORCAD opci na dodávku dalších sedadel typu GENIO pro vlaky Siemens Desiro Main Line CityJet, které jsou provozovány rakouskými OBB po celé zemi a zejména kolem hlavního města Vídně.

K dosavadním 101 třívozovým vlakům přibude dalších 64 souprav, které se již budou plně montovat ve vídeňském závodě firmy Siemens (první Desira ML ze 101 kusové série se montovala v německém Krefeldu). Dodávky z BORCADu začaly na konci října a budou pokračovat až do začátku roku 2019.

Novinkou na sedadlech pro opci je dvoukomponentní vstřikovaný kryt područky, jehož horní část je z měkčeného plastu. Takovýto kryt BORCAD na svých sedadlech použil poprvé. Mírně změněný layout vozidla reaguje na časté výtky týkající se pomalých odbavovacích časů (více sklopných sedadel a volného prostoru kolem dveří), jinak je ale vozidlo vnímáno cestující veřejností i samotným dopravcem pozitivně.

Proto bylo také využito příslušné opce, která nejen vyřeší problém se stárnoucím vozovým parkem, ale hlavně navýší přepravní kapacitu dopravce díky novým jednotkám, které mohou být přidány do grafikonu.

Nahoru