English

Nové tramvaje z Krnova doplní olomouckou tramvajovou flotilu

Krnovské opravny a strojírny začnou od podzimu roku 2018 dodávat Dopravnímu podniku města Olomouce (DPMO) nové, plně nízkopodlažní tramvaje EVO1. Obsahem kontraktu je osm tramvají EVO1 (EVO jako EVOLUCE), které budou dodávány ve dvou variantách – s dveřmi pouze na pravé straně (EVO1) a pak s dveřmi na obou stranách (EVO1/O).

Všechny dodané tramvaje budou jednosměrné, tj. s kabinou řidiče pouze na jedné straně. Proto budou tramvaje jezdit spřažené po dvou - kabiny řidiče budou tedy vždy na začátku a na konci soupravy. Dodávané tramvaje dle zadání DPMO musí splňovat mnoho kritérií, mezi nimi samozřejmě zaujímají nejpodstatnější místo požadavky na bezpečnost cestujících a jejich komfort.

Na jedné straně se jedná o požadavky, které si cestující velmi snadno představí, například kamerový systém uvnitř i vně tramvaje, vhodné podmínky pro invalidní cestující nebo rodiče s kočárky. Ale na druhé straně o požadavky, které mohou být pro některé cestující i překvapivé, například opatření interiéru vozidla nástřikem nanotechnologií s cílem odstranění zápachu a baktérií. Požadavky DPMO i dalších dopravních podniků tak neustále potvrzují, že přeprava osob je stále sofistikovanějším a náročnějším oborem.

Nahoru