English

Rok 2017 ve společnosti Pars Komponenty byl ve znamení naplnění vizí

Rok 2017 se chýlí ke konci a ve společnosti Pars Komponenty s.r.o. ve Studénce se pomalu vyhodnocuje jeho průběh. Bilance je pozitivní, je toho dost, co se podařilo. Vývoj nových technologií přinesl a přináší hmatatelné výsledky.

Začátkem roku byla ukončena vývojová fáze se Západočeskou univerzitou v Plzni na projektu laminátových křídel dveří, které se pyšní svým ultralehkým kompozitovým provedením a je příjemným refreshem pro oblast dveřních systémů. Výrobek může být zkombinován s dalšími elementy, jako je například bezpečnostní prvek v podobě zabudovaného LED profilu, který jasně signalizuje otevírání a zavírání dveří. Na tento bezpečnostní prvek vlastní společnost Pars Komponenty s.r.o. průmyslový vzor pro EU a Rusko.

Zákazníky letos také velmi zaujal nový, předsuvný, odlehčený a plně elektrický dveřní systém do vlaků z konceptu REVOLUT, který byl uveden na trh na veletrhu TRAKO v Gdaňsku. Výhodou modifikace je významná redukce váhy, snadná údržba a rapidní snížení ceny oproti elektro-pneumatickému systému, přičemž jsou zachovány vlastnosti. Dále byl na veletrhu představen vyhřívaný výsuvný schůdek Stepper i zásadnější přemostění k nástupišti Bridging Plate. Produkty obsahují hned čtyři bezpečnostní prvky - kontaktní lištu s LED profilem, která při vyjíždění a zajíždění signalizuje pohyb, vyhřívání, které zajistí rozpuštění ledu a následné vyschnutí a senzor, který reaguje na zátěž (od 20kg), čímž je zamezeno pohybu komponentu.

Systémy mají také pojistku, která zaručuje, že v momentě, kdy nedojde k úplnému zasunutí do karoserie soupravy, souprava se nerozjede. Systémy mohou být využívány pro veškeré prostředky hromadné dopravy a splňují standardy EN 14 752. Koncem letošního roku se představí Pars Komponenty s.r.o. plně elektrický posuvný systém.

V sekci oken se podařilo uvézt na trh okno a displej do řidičova stanoviště s dvojitým rámem a rádiusovým horizontálním zakřivením. Výrobek splnil očekávání a to svou vysokou odolností proti nárazům kamenů a povrchovou úpravou antigrafiti.

V letošním roce se společnost maximálně zaměřila na zahraniční trh. Pars Komponenty s.r.o. se zúčastnilo dvou výstav, první v Rusku s partnerem Zavod Sloistyh Plastikov z Petrohradu, kde společnost představila plně elektrický předsuvný tramvajový systém. Druhým veletrhem bylo TRAKO 2017 s výstavou výše zmíněných komponentů.

Společnosti se podařilo prodloužit opci a dokončit tendr na dodávku tramvají pro Rumunsko, úspěšně vyrobili křídla dveří pro metro v Petrohradu, vyhráli tendr pro MPK Lodz, při kterém společnost poprvé dodává plně elektrické předsuvné systémy do tramvají včetně mechanismů pro polský trh. Neposledním úspěchem je dodávka vně-kyvných dveřních systémů pro prototypovou tramvaj do ruského Jekatěrinburgu. Společnost očekává řadu dalších kontraktů, které jsou nyní před podpisem.

Poděkování, dle slov ředitele společnosti, patří celému týmu realizujícím se na vývoji společnosti a jejího portfolia. Stejný dík patří zákazníkům a partnerům společnosti.

Nahoru