English

DAKO-CZ předalo zákazníkovi první brzdy pro metro v Bangkoku

Společnost DAKO-CZ, přední evropský výrobce vlakových brzd, úspěšně absolvovala první předávku brzd pro soupravy metra, které od příštího roku začnou jezdit na rozšířené zelené lince metra v thajském hlavním městě Bangkoku. DAKO-CZ dodá do konce příštího roku brzdy na celkem 22 čtyřvozových souprav, které vyrábí společnost Siemens. Celková hodnota zakázky je 977 000 eur, tedy téměř 25,5 milionu korun.

„Se společností Siemens spolupracujeme již od roku 2004. Máme za sebou pět úspěšně realizovaných projektů, mezi které patří metro v Kuala Lumpur, Rijádu, Oslu, Mnichově a Varšavě. Aktuálně spolupracujeme na třech projektech, a to na projektech pro metro v Bangkoku, Sofii a Norimberku, uvedl Ladislav Cheben, generální ředitel DAKO-CZ.

Zástupci společností Siemens a BTS si při přejímce, která se uskutečnila v pondělí 18. září, nejprve prohlédli areál společnost DAKO-CZ a poté se věnovali kontrole samotného panelu přístrojů a dalších jednotlivých komponent brzdy jako jsou jednosměrné ventily, ventily protismyku, regulační ventily, kohouty a další.

„Lidé z BTS se zajímali především o kompletní kusovou zkoušku panelu. Detailně jsme s nimi při přejímce prošli celý proces funkční zkoušky, kontrolu rozměrů a proměření vrstvy lakování. Celkovou spokojenost s produktem potvrdili podpisem finálního předávacího protokolu,“ řekla Monika Jirušková, manažerka pro klíčové zákazníky společnosti DAKO-CZ.

Rozšířená zelená linka metra v Bangkoku bude přepravovat více než milion cestujících denně, jedna souprava pojme až 1490 osob a významně zlepší dopravní obslužnost ve dvacetimilionovém hlavním městě Thajska. Poslední dodávka brzd od DAKO-CZ je v plánu na podzim příštího roku.

Nahoru