English

Railway interiors expo 2017

Dosud nejlepší veletrh

Váš průvodce veletrhem zaměřeným na inovace v oblasti interiérů železničních vozů, jehož návštěvu si nemůžete nechat ujít

Railway Interiors Expo 2017

14.–15. listopadu 2017

Praha, Česká republika

railwayinteriors-expo.com

 

Dosud nejlepší veletrh

Váš průvodce veletrhem zaměřeným na inovace v oblasti interiérů železničních vozů, jehož návštěvu si nemůžete nechat ujít

 

Veletrh Railway Interiors Expo zamíří ve dnech 14. a 15. listopadu 2017 do Prahy, kde předvede ty nejčerstvější a nejdůležitější novinky ve vývoji interiérů železničních vozů nové generace. Výrobci železničních vozů, provozovatelé a designeři budou mít příležitost zblízka si prohlédnout to nejnovější z designu, technologií a komponentů pro železniční vozy. Návštěvníky uvítají stánky se vším od sedadel po podlahové materiály, kompozitní materiály, sanitární jednotky, osvětlení, textilie, informační a zábavní systémy a mnoho dalšího. V letošním roce předpokládáme účast téměř 100 vystavovatelů z mnoha zemí, včetně Kanady, Japonska a USA – a nezapomeňme na velmi silné zastoupení z Evropských zemí.

 

Dalším velkým lákadlem veletrhu je i důsledně zorganizovaná dvoudenní konference o dvou souběžně probíhajících programech, která je, stejně jako veletrh, bezplatná. V letošním roce se o své zkušenosti a myšlenky podělí téměř 50 přednášejících, včetně zástupců společností Fraunhofer FEP, Idesign Sweden, NewRail, Ostende Vienne Orient Experience, PriestmanGoode, SNCF, Spirit Design a Technické univerzity ve Vídni. Úplný, aktualizovaný program najdete na našich internetových stránkách. Kromě toho bude společnost tangerine pořádat pro účastníky exkluzivní designové workshopy.

 

V úterý 14. listopadu budou mít návštěvníci příležitost navazovat kontakty na společenském večeru, který je volně dostupný všem návštěvníkům.

 

Veletrh, který se poprvé představil v roce 2004, pravidelně přiláká více než 2 000 návštěvníků z celého světa. Níže se dočtete o některých inovačních výrobcích, díky nimž se veletrh Railway Interiors Expo 2017 stane nezapomenutelnou událostí roku.

 

 

Zaregistrujte se již teď online a získejte svou volnou vstupenku! railwayinteriors-expo.com

 

Kontakt: Damien de Roche

Ředitel prodeje a marketingu

Tel: +44 (0) 1306 743 744

E-mail: damien.deroche@ukimediaevents.com

 

 

NOVINKY O VYSTAVOVATELÍCH

Designové workshopy

Po řadě úspěšných workshopů s vysokou návštěvností konaných v rámci programu veletrhu Railway Interiors 2015, jež byly zaměřeny na to, jaký přínos může design znamenat pro železnice, se společnost tangerine, která se věnuje strategickému designovému poradenství na globální úrovni, vrací letos do Prahy s novou řadou interaktivních seminářů.

Pomohou vám identifikovat a řešit některé klíčové problémy železnic a nahlížet na ně z nové perspektivy. Workshopy povedou přední designéři a odborníci z oboru, kteří budou hovořit o tom, jak vytvářet příjemné prostředí pro cestující prostřednictvím designu. Železniční společnosti, výrobci kolejových vozidel, klíčoví dodavatelé a další subjekty z odvětví získají cenné poznatky o tom, jak může design zvýšit spokojenost zákazníků a finanční výsledky.

Matt Round, chief creative officer společnosti tangerine s více než dvacetiletými zkušenostmi s tvorbou produktů a služeb pro přední světové značky jako British Airways, LG, Toyota, Virgin Australia a Heathrow Express, bude na konferenci zároveň přednášet o tom, jak lze prostřednictvím designu pro železniční dopravu zaměřeného na zákazníky odlišit své služby od nabídky konkurence, zlepšit prožitek zákazníka a zvýšit komerční hodnotu. Na příkladech ukáže, jak může design transformovat současnou nabídku železničních drah, a představí nové koncepce s vizí budoucnosti.

Místo konání bude oznámeno na místě

 

Netkané textilie

Společnost Duflot Industrie předvede své průmyslové netkané textilie, které jsou zkoncipovány tak, aby zpozdily vzplanutí materiálů a zmírnily emise jedovatých výparů v souladu s mezinárodními standardy, včetně EN 45545, BS 6853, NFPA 130 a DIN 5510. Ve vývoji výrobků společnosti Duflot Industrie je klíčovým faktorem odolnost proti vandalismu, neboť společnost navrhuje a vyrábí ochranné prvky, které jsou odolné proti potrhání.

Společnost Duflot Industrie byla založena v roce 1980 a od té doby je evropskou špičkou v průmyslových netkaných textiliích pro železniční, letecký a stavební průmysl, pro komunitní potřeby, pro osobní ochranu a průmyslové uplatnění.

Stánek č. 1079

 

Snižování hluku

Lidé chtějí využít čas strávený cestováním efektivně a bez toho, aby byli rušeni hlukem. Nicméně pro řadu výrobců vlaků je problém zajistit požadovanou rychlost při nízké hlučnosti. Společnost Getzner představí řešení, které snižuje hlučnost v prostoru pro cestující. Struktury generující hluk jsou odizolovány systémy plovoucích podlah na bázi polyuretanového materiálu Sylomer FR, který zpomaluje hoření a má certifikaci EN 45545-2. Nový Isotop DZE Railway – prvek vyrobený z nerezavějící oceli v kombinaci s PU materiály společnosti Getzner – byl navržen ke snížení hlučnosti způsobené strukturami VZT systémů a snížení vysokých amplitud. Společnost Getzner dodává řešení pro snížení vibrací a hlučnosti už řadu desetiletí. Uvádí, že zatímco pro cestující bude výhodou nižší hluk, provozovatelům se sníží náklady po dobu životnosti.

Stánek č. 4047

 

Technologie stínění

Nové systémy na stínění oken bude vystavovat společnost Texat decor engineering (Tde). Jeden z nových systémů umožňuje plynulé nastavení bez zasekávání, a to i v případě velkých oken a oken v horních patrech se zakřiveným vedením. Systém lze také vybavit motorem a ovládat elektronicky.

Společnost uvádí, že byly zlepšeny i stávající systémy z hlediska ovladatelnosti, času potřebného na instalaci a protipožárních certifikátů.

Společnost Tde byla založena v roce 1990 v Curychu ve Švýcarsku. Specializuje se na individuální řešení a řešení na míru pro interiéry železničních vozů a související odvětví. Výkonný ředitel Jürg Scheu klade velký důraz na vývoj nových technologií.

Rychlost a snadnost instalace/výměny, snadnost integrace do výrobního procesu a snadnost údržby jsou průběžně testovány za účelem optimalizace nákladů zákazníků.

Stánek č. 3048

 

Specializované kůže

Řada kožených produktů společnosti Trainlys, která bude k vidění na stánku společnosti Couro Azul, byla navržena speciálně pro vlaky. Společnost nakupuje v Evropě surové hovězí kůže a zpracovává je tradičními postupy s využitím svého know-how i nejnovějších technologií, takže kožené materiály jsou vhodné k použití tam, kde je požadována vysoká odolnost a trvanlivost.

Výzkumná, vývojová a designová pracoviště společnosti Couro Azul si dala záležet na tom, aby si kůže řady Trainlys uchovala přirozený vzhled a zároveň měla i požadovanou pružnost, hladkost, odolnost proti ušpinění a dobře se čistila. Společnost uvádí, že celý sortiment je vyráběn s použitím ekologicky šetrných kožedělných postupů. Kůži lze dodávat v nařezaných a perforovaných sadách připravených k šití.

Stánek č. 1047

 

Pryžové podlahy

Partneři Artigo a Mondo představí své odborné znalosti v oblasti designu, vývoje a výroby podlahových krytin. Veškerý sortiment lze vyrábět s hladkým, hrubým nebo raženým povrchem. Většina podlahových krytin pro dopravní průmysl společnosti Artigo je vyráběna o šíři 2 m za účelem snížení počtu spojů. Krytiny jsou vhodné především do velmi frekventovaných míst.

Společnost Artigo je schopna dodávat pryžové podlahové krytiny již nařezané na požadovanou velikost nebo do sad, jež urychlují pokládání. Společnost uvádí, že řezání se provádí vodní tryskou, která nezpůsobuje deformace a umožňuje dokonalé spojování sousedních dílů. Podlahy společnosti Artigo jsou vyráběny podle nejnáročnějších mezinárodních standardů ohledně hořlavosti a vývoje dýmu.

Stánek č. 3050

 

Řešení osvětlení

Společnost CML Innovative Technologies (CML IT) bude vystavovat lampičky na čtení integrované do sedadel. Tyto lampičky využívají technologii dotykových spínačů zajišťující vysokou spolehlivost, a nabízejí variabilitu umístění a možnost přidávat další funkce, například regulaci intenzity a úpravu barvy.

Návštěvníci si dále budou moci prohlédnout ukázky světlovodné technologie společnosti CML, kterou lze použít k vytváření světelných akcentů a pozadí. V kombinaci se světelnými zdroji schopnými měnit barvu, které společnost CML dodává, ji lze rovněž použít k posilování povědomí o značce. K vidění budou i ukázky ze širokého sortimentu LED modulů společnosti CML. Ty lze také použít k zajištění doplňkového světelného pozadí nebo k osvětlení nouzového východu.

CML IT je součástí divize osvětlení ve skupině Grupo Antolin. Jedná se o vertikálně integrovanou organizaci zabývající se návrhem, výrobou a prodejem miniaturních osvětlovacích soustav a součástí pro interiérové a exteriérové aplikace. Tato obchodní jednotka má přes 1 500 zaměstnanců a její roční obrat přesahuje 300 milionů EUR (355 mil. USD).

Stánek č. 1040

 

Konstrukční pěnová jádra

Řada konstrukčních pěnových jader ArmaFORM PET na bázi polyethylentereftalátu od společnosti Armacell nabízí kombinaci vysoké pevnosti a nízké hmotnosti, vynikající odolnosti proti únavě materiálu a trvanlivosti, prvotřídní tepelné stability a kompatibility se všemi běžně používanými pryskyřicemi a výrobními metodami. Ohledně normy EN 45545-2 Armacell uvádí, že tato řada produktů vyniká při hoření velice nízkou úrovní vývoje dýmu a toxicity. Podle testů dosahují sendvičové konstrukce s jádry ArmaFORM PET v kombinaci s vhodnými lamináty úrovně HL3.

Na veletrhu bude rovněž představena řada Armaflex Rail – pružné izolační materiály s uzavřenými buňkami a integrovanou protipožární ochranou. Armaflex Rail dosahuje HL2 R1 a má klasifikaci podle NFPA 130, GOST 12.1.044-89 a DIN 5510-2.

Pro oblasti, kde je vyžadováno dosažení úrovně HL3, je určen materiál Armaflex Rail SD-C. Jeho stříbrná svrchní vrstva je odolná proti UV záření, chrání materiál před mechanickým poškozením a snadno se čistí.

Dále je zde Armaflex Rail ZH, bezhalogenový izolační materiál s uzavřenými buňkami, který splňuje klasifikaci HL2 R1, a Armaflex Rail ZH-C, který vyhovuje HL3 R1 a může být použit pro provozní třídu 4 v tunelech a podzemních úsecích.

Stánek č. 2040

 

Uniformy pro zaměstnance

Kvalitní uniformy podtrhují úroveň služeb každého železničního dopravce. A to je oblast, kde přichází ke slovu společnost Modus. Tato polská společnost se specializuje na výrobu uniforem, obleků a podnikových oděvů již déle než 70 let. Každý rok vyprodukuje přibližně 60 000 kusů kalhot a 50 000 sak. Dodává své zboží do stovky polských institucí a vyváží do více než 15 zemí.

I přes tento objem produkce se společnost pyšní svým individuálním přístupem k zákazníkům a také svým důrazem na kvalitu, což dokládají certifikáty ISO 9001 2008 a AQAP 2110 2009.

Mnoho organizací vyžaduje, aby jejich zástupci nosili určitý oděv, který nejenže vyniká svou kvalitou, ale také představuje ochrannou známku. Takový oděv musí být elegantní, přitom však musí splňovat i funkční požadavky. Pro společnost Modus je velmi důležité, aby byly oděvy nejen pohodlné, ale také vhodné do všech roční období.

Stánek č. 1080

 

Vyhřívaná podlaha

Začátkem července 2017 poprvé projel tunelem Gotthard Base ve Švýcarsku vlak EC 250 společnosti Stadler Rail. Byl to vůbec první případ, kdy byla celá podlaha vysokorychlostního vlaku vybavena systémem elektrického vyhřívání a zvukovou izolací společnosti Metawell.

Podlaha je vyrobena ze zdvojených panelů společnosti Metawell, jejichž vlnění zajišťuje integraci a ochranu topných kabelů. Další panel je vyplněn speciálním pískem. Výsledkem této kombinace je vyhřívaný podlahový panel a v některých oblastech index redukce zvuku Rw = 36 dB, a to i navzdory hmotnosti 20 kg/m² a tloušťce 22 mm.

Stánek č. 2025

 

Ekologické kůže

Švédská koželužna Elmo se již několik desetiletí věnuje ekologickým aspektům výrobních procesů, díky čemuž se stala vyhledávaným dodavatelem železničních společností, které hledají ekologicky šetrnou kůži překonávající mezinárodní standardy certifikací jako EN 45545.

V roce 2004 investovala společnost Elmo 5 milionů eur do čističky snižující obsah dusíku o 94 %, chromu o 99,6 %, BSK o 99,9 % a CHSK o 99,1 %. Také snížila spotřebu vody používané při vydělávání kůží a odebírané z místní řeky. Voda se pak do řeky vrací čistší než předtím. Dále po proudu čerpá z řeky vodu oblastní vodárna, která ji čistí na pitnou vodu a dodává do měst na západním pobřeží Švédska. „To považujeme za jasný důkaz našeho minimálního dopadu na životní prostředí a obrovský krok na cestě vyrábět v souladu s přírodou,“ prohlásil Jimmy Ahlgren, obchodní ředitel společnosti Elmo.

Stánek č. 3015

 

Využití silikonu

V oblasti materiálů a produktů pro interiéry železničních vozů je kladen velký důraz na zdraví a bezpečnost, a zároveň i na vynikající odolnost a trvanlivost. To je podle společnosti Silicone Engineering důvod pro široké využívání silikonu. Materiál kSil V-0 je houbovitý silikonový materiál s uzavřenými buňkami, který nabízí lepší požární vlastnosti tam, kde je zapotřebí vysoce účinné izolace. Materiál je samozhášivý podle UL94v-0 a odpovídá EN 45545-2.

Tento houbovitý silikonový materiál s nízkou hustotou může být použit při výrobě sedáků a opěradel. Nabízí vysokou míru pohodlí a vynikající odolnost při intenzivním používání. Díky svému složení snáší teploty v rozsahu -60 °C až 230 °C a poskytuje stupeň krytí IP67. Společnost Silicone Engineering uvádí, že materiál lze pro jeho vysokou tvárnost používat i k izolaci složitě tvarovaných topných, ventilačních a klimatizačních rozvodů. Materiál kSil V-0 se vyznačuje kompaktní strukturou uzavřených buněk, která pohlcuje vibrace.

Stánek č. 1081

 

Řada modulárních sedadel

Dodavatel STA 2000 představí „první antibakteriální sedadlo na světě“. Modulární řada Romeo navržená v Itálii se vyznačuje nízkou hmotností, vysokou pevností, skvělou ergonomičností, modularitou a odolností před vandalismem.

Sedadla bez použití plastů jsou vyrobena z hliníku nebo ze dřeva. Hliníkové verze mohou být dodávány s dřevěnými, měkkými nebo tkanými sedáky. Modely do školních autobusů jsou vybaveny bezpečnostními pásy. V nabídce jsou také sklápěcí a vysouvací sedadla.

Stánek č. 1090

 

Interiéry na klíč

Společnost Colway Ferroviaria se nedávno přestěhovala do nových prostor ve španělské Barceloně, kde má více prostoru pro montáž, logistiku i kanceláře. Zaměřuje se na návrh, vývoj, výrobu, dodávku, instalaci a zprovoznění komplexních projektů interiérů pro železniční dopravu. Vyvinula již interiéry pro celou řadu železničních vozů a také moduly toalet.

Během uplynulých pěti let společnost Colway Ferroviaria renovovala 196 osobních železničních vozů, 212 vozů vybavila kompletními interiéry a dodala přes 400 modulů toalet, zmodernizovala sedadla pro dálkové vlaky a dodala komponenty pro lůžkové vozy. Mezi nedávné projekty patří spolupráce se společností EMEF na modernizaci vlaků Pendolino pro společnost CP, menší modernizační projekt pro Metro Barcelona a Catalonian Railways a vývoj univerzálního modulu toalet pro britský trh v souladu s TSI Method B.

Stánek č. 2017

 

Plastové výlisky

Výrobci hledající plastové výlisky pro interiéry železničních vozů by neměli vynechat stánek společnosti Certified Thermoplastics, která se jejich výrobě věnuje od roku 1978. Specializuje se na průtlačné lisování vysokoteplotních materiálů, které svým provedením splňují přísné požadavky na požární vlastnosti včetně normy EN 45545-2 a ve srovnání s kovovými alternativami nabízejí úsporu hmotnosti.

Společnost uvádí, že její zakázkové výlisky představují ideální volbu pro lehké kryty usazení sedadel, lišty, světelné pásy a čočky LED, vzduchová potrubí a elektroinstalační trubky. Společnost zároveň zaznamenala velký úspěch při výměně polokonstrukčních hliníkových interiérových součástí za sklolaminátové konstrukční termoplastické výlisky, čímž zákazníkům dopomohla ke snížení hmotnosti a ušetřila jim náklady.

Tento rodinný podnik sídlí v Kalifornii a dodává své produkty do celého světa společnostem jako Bombardier Transportation, Airbus, Boeing, Lockheed, Thales, Keysight, Zodiac a Diehl Transportation.

Stánek č. 3027

 

Připravenost na EN 45545-3

Zvládání vývoje a schvalování materiálů, na něž se vztahují protipožární nařízení, vyžaduje určité odborné znalosti, o něž se lze obohatit u stánku společnosti CREPIM. Společnost zajišťuje kompletní metodiku testování požárních vlastností sloužící k určení toho, jak budou materiály a konstrukční celky reagovat na požár. Pro použití na evropských železnicích nabízí CREPIM zkoušky požárních vlastností podle normy EN 45545-3 s metodami požární odolnosti vyvinutými pro technické skříně a podle normy EN 45545-2, včetně příloh A a B pro sedadla, a přílohy C pro toxicitu kouřových zplodin. U francouzských železnic lze testování požárních vlastností provádět podle norem NF F 16 101/102 a 201, v USA podle NFPA 130, včetně zkoušky sálavým panelem podle ASTM E 162.

Stánek č. 1055

 

Pryžové podlahové materiály

Trvanlivost, odolnost proti skluzu a bezpečnost jsou jen stručným výběrem z požadavků na železniční podlahové krytiny, tvrdí společnost nora systems, která představí svá zakázková řešení. Mezi její výrobky patří nora nTx, který sestává z pryžové podlahové krytiny již opatřené samolepicí vrstvou bez obsahu rozpouštědel.

Společnost dále vyvinula novou technologii výplní, která výrazně zvyšuje kvalitu výplňových prvků a rozšiřuje designové možnosti. Tvar požadované výplně se vyfrézuje do pryžové podlahové krytiny pomocí počítačem řízené horní frézky. Výplň se poté vyřeže přesně na míru a vlepí se do vyfrézované drážky.

Tento postup umožňuje i vkládání fosforeskujících prvků a světelných proužků, včetně precizního řezání obrysů na dlouhých úsecích podlahy s přesností na milimetr.

Stánek č. 4030

 

Široký sortiment

Společnost Schliess- und Sicherungssysteme bude vystavovat vše od příček po madla a tyče (včetně modelů s antimikrobiální práškovou povrchovou úpravou), nádoby na odpadky, police pro zavazadla, interiérové dveře, dveře ke kabině řidiče a stolky. Nabízí rovněž zámkové systémy a kování, komponenty pro zajištění přístupu, systémy pro vybavení chodeb a exteriérové komponenty.

Na stejném stánku bude společnost GETA jako partner prezentovat svou odbornost výrobce designových interiérových prvků a systémových komponentů včetně lisovaných a sendvičových konstrukčních dílů s povrchovou úpravou. Sortiment výrobků společnosti GETA zahrnuje stolky, podlahové systémy, ventilační systémy, stropní systémy, toaletní systémy, dveřní kryty a ostění.

Stánek č. 3045

 

Velké výročí

Společnost Ruspa Officine letos oslavuje své 80. výročí prezentací své způsobilosti při návrhu a výrobě vybavení do interiéru i exteriéru, včetně sedadel.

Společnost sídlí v italském Turínu a má rozsáhlé zkušenosti s výrobou pro dopravní průmysl. Při vývoji produktů se soustředí na bezpečnost, adaptabilitu, spolehlivost, kvalitu a dlouhou životnost.

Stánek č. 2055

 

Inženýrské služby

Společnost Cyient na veletrhu předvede své inženýrské služby a řešení, zároveň jej však využije i k rozhovorům s potenciálními novými pracovními silami. V současnosti má několik volných míst v oborech projekce a technické dokumentace v oblasti kolejové dopravy. Potenciální uchazeči o zaměstnání si mohou zjistit více informací o volných pracovních místech na webových stránkách společnosti, nebo mohou zaslat email na Zuzana.Filipova@cyient.com a domluvit si osobní schůzku.

Společnost sídlí v Praze a má více než 25leté zkušenosti ve spolupráci s globálními hráči, včetně 22 společností Fortune 500 a 27 blue chip společností Global 500. Společnost Cyient disponuje sítí 14 000 partnerů na 38 místech a vypracovává projekty pro širokou řadu průmyslových odvětví.

Stánek č. 2075

 

Kompozity do interiérů

Společnost ITSA se specializuje na výrobu kompozitů pro interiéry kolejových vozidel. Nabízí nové technologie zvyšující kvalitu, možnosti kreativního designu a konkurenceschopnost odběratelů. Kromě lisovaných kompozitů (SMC) a ručního kladení, robotů CNC, mokrého lakování a zkušeností v montáži společnost nedávno uvedla technologie lehkého reakčního vstřikování (RTM) a aplikace práškových barev při lisování (PIMC).

Podle společnosti ITSA umožňuje proces RTM využívající zařízení pro míchání a automatické nanášení pryskyřic výrobu polyesterových dílů pro projekty malého až středního rozsahu bez velkých investic.

Společnost dále uvádí, že strojové nanášení PIMC přímo během výrobního procesu zaručuje výrobek s vyšší odolností povrchu proti poškrábání, než jaké se dosáhne běžnými nátěry, a že technologie lehkého RTM a PIMC celkově zaručují vysoce výkonný výrobní proces, flexibilitu, omezení nákladů a optimální kvalitu a zároveň i dodržování těch nejpřísnějších mezinárodních požadavků na kvalitu.

Stánek č. 2060

 

Stolky připravené na přenosná elektronická zařízení

Stolky u sedadel usnadňující používání přenosných elektronických zařízení v režimu hands-free dodává společnost SmartTray Rail & Bus, která spolupracuje s firmami po celém světě a tato patentovaná řešení integruje a nasazuje v odvětví dopravy. Stolky jsou zároveň navrženy tak, aby nabízely lepší ergonomii, lepší využití prostoru a vyšší komfort než běžné stolky.

Společnost zahájila proces registrace podle ISO:9000 a AS9100. Každé řešení pro zabudování do opěradla nebo loketní opěrky se dodává v široké nabídce velikostí. Společnost SmartTray Rail & Bus disponuje dostatečnou flexibilitou a interními zdroji k tomu, aby mohla vytvářet stolky na míru pro individuální zákazníky. Mezi její odběratele patří společnosti United Airlines, Interjet Airlines a Princess Cruises America, která provozuje železniční linku na Aljašce.

Stánek č. 2030

 

Textilie

Individualizovaná sedadla vlaků, hotové potahy sedadel a nové kolekce kůží představí na svém stánku společnost Boxmark. Jednou z nových kolekcí je kůže Duke, která je k dispozici v 55 barvách a lze ji objednat již od jednoho kusu (přibližně 5 m2) v jedné barvě. Společnost uvádí, že stejně jako všechny její ostatní kůže pro využití v železniční dopravě splňuje i materiál Duke ve fyzických zkouškách veškeré požadované normy včetně EN 45545. Kůže se dodává v tloušťkách 0,9 mm–1,3 mm a gramáži pod 800 g/m2. Speciální povrchová úprava prováděná společností Boxmar zaručuje snadné čištění a optimální odolnost proti ušpinění.

Společnost Boxmar má přes 8 200 zaměstnanců a nabízí služby v oblasti vývoje, návrhu a výroby kožených materiálů i hotových produktů. Společnost také vytváří pěnové modely, provádí obnovy pěnových výplní a přidává čalounění a doplňky ke stávajícím sedadlovým systémům. Kromě železničního průmyslu tato rakouská společnost dodává své produkty také do automobilového, leteckého, námořního a nábytkářského průmyslu i do speciálních odvětví.

Stánek č. 1000

 

Vysoce odolné podlahy

Podlahy ve vlacích musí být obzvlášť odolné a bezpečné. Společnost wineo tedy vyvinula speciální produkt, který těmto náročným požadavkům odpovídá. Podlahová krytina Purline Rail je ohnivzdorná (má schválení podle normy EN 45545), protiskluzová a zhotovená tak, aby měla velmi dlouhou životnost, byla odolná proti chemickým a mechanickým vlivům a poskytovala maximální ochranu proti UV záření. Společnost rovněž uvádí, že podlahová krytina Purline Rail výrazně snižuje dopad hluku, je lehká, vyniká výraznými ekologickými vlastnostmi a dekor lze upravit na přání zákazníka.

Stánek č. 2012

 

Lehká izolace

Společnost Isoflex představí jako svůj hlavní produkt Moniflex, izolační materiál do železničních vozů. Společnost uvádí, že mezi hlavní výhody jejího produktu patří jeho měrná hmotnost (13 kg/m3), schopnost odvádět kondenzaci, nízká zátěž životního prostředí a životnost až 30 let. Materiál je bezvláknitý a navržený tak, aby jej bylo možné snadno a ekonomicky dělit a používat.

Společnost Isoflex také vyrábí sendvičové izolační materiály a je schopna dodávat předřezané šarže podle technické dokumentace.

Stánek č. 4002

 

Tepelné tvarování

Společnost Metzeler Plastics, která je součástí VitasheetGroup, představí tepelné tvarování plastů. Vyvíjí termoplastický materiál odpovídající EN 45545-2R6 pro železniční průmysl.

Společnost VitasheetGroup se specializuje na výrobu profilových termoplastových tabulí a rolí dle požadavků zákazníka. Řada ViSpec se vyznačuje vlastnostmi jako zpomalování hoření, UV stabilizace, odolnost vůči povětrnostním podmínkám, velká rázová houževnatost a odolnost proti poškrábání.

Společnost VitasheetGroup má výrobní závody v různých částech Evropy a dokáže díky tomu rychle a efektivně reagovat na požadavky místního trhu.

Stánek č. 4055

 

Chemická řešení

Požární vlastnosti pryskyřic, gelových povrchů a lepidel budou hlavní atrakcí na stánku společnosti Scott Bader. Tato chemická společnost dodává své produkty do řady odvětví včetně železničního průmyslu. Byla založena v roce 1951 a v současnosti zaměstnává přes 650 zaměstnanců v šesti výrobních závodech a 11 kancelářích. Neustále rozšiřuje svůj globální rozsah a nedávno otevřela nová zastoupení v Kanadě, Severní Americe a v Indii.

Stánek č. 1077

 

Zaregistrujte se již teď online a získejte svou volnou vstupenku! railwayinteriors-expo.com

 

 

Nahoru