English

Společnost BORCAD získal certifikát IRIS

Firma BORCAD získala v březnu 2017 certifikát IRIS, který je důležitou a náročnou „nadstavbou“ ISO 9001 pro firmy působící v železničním průmyslu.

 

Firma většinu své produkce exportuje po celé Evropě a v poslední době se poohlíží po dalších atraktivních teritoriích (Kanada, Jižní Korea). V roce 2016 rozhodl management o spuštění procesu certifikace, aby tak vyhověl náročným požadavkům zákazníků, mezi které patří Siemens, Stadler Rail, Patentes Talgo, Škoda Transportation, Pesa, ŽOS Vrútky a mnozí další. Úspěšná certifikace je potvrzením kvality produktů i vnitrofiremních procesů.

Po zlomovém období z přelomu let 2015-2016, kdy se kolejová divize firmy BORCAD přestěhovala do nových prostor, aby tak eliminovala kapacitní problémy s dodávkami a ztrojnásobila svou potenciální kapacitu produkce, následoval prodej zdravotní divize firmy nadnárodní společnosti Linet v září 2016. Toto strategické rozhodnutí vedlo k ještě většímu důrazu a zaměření se na výrobu sedadel pro železniční průmysl a IRIS certifikace je toho logickým vyústěním.

V celém systému IRIS je nyní certifikováno 1562 firem, z toho 23 z České republiky. Ze 46 firem sdružených do ACRI se BORCAD stal v pořadí osmou certifikovanou organizací.

Nahoru