English

CZ LOKO vyhrálo tendr v Itálii na dodávku pěti lokomotiv

Vítězstvím společnosti CZ LOKO skončil mezinárodní tendr vypsaný italskou firmou Serfer Servizi Ferroviari (SERFER) ze skupiny TRENITALIA na dodávku pěti posunovacích lokomotiv. Ten probíhal od loňského prosince do letošního března a v konkurenci dalších několika zájemců z něho vyšly vítězně její lokomotivy EffiShunter 1000.

„Prosadit se na tak vyspělém a náročném železničním trhu jaký je v Itálii, představuje skvělý výsledek práce obchodníků, konstruktérů a dělníků. Ti všichni postavili špičkové vozidlo, které jsme představili poprvé loni v září v Berlíně na železničním veletrhu, kde vzbudilo velký zájem. Jsem velmi rád, že se potvrdil i v této komerční fázi,“ říká Josef Bárta, předseda představenstva CZ LOKO.

CZ LOKO tak navázalo na své významné obchodní úspěchy v Itálii v posledních letech, kdy do země dodalo přes 50 vozidel. Lokomotiva EffiShunter 1000 se tak po premiéře v Berlíně dostane už letos k prvnímu zákazníkovi. Poslední z tohoto kontraktu pak bude dodána v prvním čtvrtletí roku 2018. Stroje budou sloužit ve velkých logistických uzlech jako je Verona nebo nákladní přístav v Janově. V prvním období jde čistě o posunovací služby, později budou lokomotivy používány i pro traťovou službu.

Nahoru