English

AŽD Praha dodá moderní technologie pro hlavní železniční uzel v Černé Hoře

AŽD Praha zvítězila v soutěži na realizaci projektu Modernizace zabezpečovacího zařízení železniční stanice Podgorica, která je hlavním dopravním uzlem v Černé Hoře. Celá zakázka přijde na 6,1 milionu euro a potrvá 12 měsíců.

V rámci modernizace bude stanice Podgorica vybavena nejmodernějším plně elektronickým staničním zabezpečovacím zařízením ESA 44. Firma dále zabezpečí 55 výhybek, nainstaluje 3 přejezdová zabezpečovací zařízení a celou stanici vybaví moderními LED návěstidly, která se osvědčila při nedávné modernizaci hlavní železniční stanice v srbském Bělehradě.

„Podpisem smlouvy jsme dovršili úspěch v jihovýchodní Evropě, kde se nám podařilo získat několik zakázek ve třech zemích. Tím se nám otevírá cesta k novým zakázkám, například právě v Černé Hoře. V blízké době totiž plánují revitalizovat dalších sedm stanic na trase Bjelo Polje – Bar,“ sdělil generální ředitel AŽD Praha Zdeněk Chrdle.

Vítězstvím ve veřejné soutěži AŽD Praha navázala na dobré postavení v Černé Hoře, kde mezi lety 2004 až 2010 kompletně zabezpečila českými technologiemi trať Podgorica – Nikšič.

Kromě zabezpečení železniční stanice Podgorica společnost AŽD Praha podepsala se správcem místní infrastruktury (Željeznička infrastruktura Crne Gore AD Podgorica) další smlouvu na dodávku a instalaci ohřevu výměn do stanic Ostrog a Nikšić. Na realizaci tohoto projektu se bude významnou měrou podílet dceřiná společnost AŽD Praha Saobračajni sistemi z Bělehradu.

Nahoru