English

Třinec má 10 nových elektrobusů od firmy Škoda Electric

Moravskoslezský Třinec slavnostně pokřtil 10 nových elektrobusů pro městskou hromadnou dopravu. Stal se tak lídrem městské elektromobility v Česku – nikde jinde tak početnou flotilu nemají. „V Třinci se o elektromobilitě nejen mluví, ale už máme konkrétní výsledky,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská s tím, že v podpoře elektormobility bude Třinec pokračovat i nadále formou osvěty, ale i podporou individuální elektromobility.

Elektrobusy, které ŠKODA ELECTRIC a.s. dodala společnosti ARRIVA pro provoz v Třinci, jsou moderní vozidla maximálně šetrná k životnímu prostředí, navíc s velmi tichým chodem. Vozy mají obchodní označení Škoda Perun HE a využívají karosérii SOLARIS NEW URBINO. Design, technologie a užitná hodnota vozidel je na špičce tohoto nově vznikajícího oboru městské dopravy. Každý z elektrobusů bude mít zpočátku vlastní malé dobíjecí zařízení.

V budoucnosti se projekt rozroste o automatickou dobíjecí infrastrukturu přímo na vybraných zastávkách a dojezd a využití vozidel se tak ještě zvýší. „Město Třinec se tak stane bez nadsázky pilotním projektem a ukázkou možností budoucího směru městské hromadné dopravy nejen v ČR, ale v rámci celé Evropy,“ doplnil Radek Svoboda, obchodní ředitel ŠKODA ELECTRIC

Nahoru