English

Depo v turecké Ankaře zabezpečují systémy AŽD Praha

Společnost AŽD Praha úspěšně zrealizovala zakázku v železničním depu Ankara pod oficiálním názvem Ankara High Speed Train Station Complex SIGNALIZATION SYSTEM WORKS.

Předmětem zakázky byla dodávka staničního zabezpečovacího zařízení ESA 44-TR, napájecího systému UNZ, kolejových obvodů KOA-1, návěstidel s LED svítilnami LLA-2, přestavníků typové řady EP 600 a dalších zařízení a prvků z produkce AŽD Praha, jako jsou stykové transformátory včetně kompletní kabelizace. Při realizaci zakázky společnost AŽD Praha splnila všechny specifické požadavky koncového uživatele TCDD (Turecké státní dráhy). Jako jeden z mnoha těchto požadavků lze uvést vývoj, dodávku a instalaci tříznakého indikátoru, který bude strojvedoucí informovat o číslu koleje, na kterou bude zajíždět při vjezdu do depa.

Celý komplex Ankarského depa vznikl takzvaně na zelené louce v prostorách bývalého cukrovaru. Fotoreportáž zachycuje postup výstavby včetně technologické části. Zástupci koncového zákazníka TCDD v rámci prováděných prací opakovaně ocenili ochotu a vůli AŽD Praha přizpůsobit dodávané zařízení jejich specifickým požadavkům a provozu.

 

Nahoru